186319815.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  نماینده سازمان ملل در ایران در واحد علوم و تحقیقات: در پسا برجام دانشگاه های ایران می توانند تعاملات علمی و پژوهشی گسترده ای با جهان داشته باشند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، گری لوئیس، هماهنگ کننده سازمان ملل متحد و رئیس برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران، در دیدار از واحد علوم و تحقیقات با اشاره به تجهیزات و امکانات مطلوب این واحد تصریح کرد: از منظر سازمان ملل متحد، مقوله محیط زیست برای توسعه جوامعی همچون ایران در اولویت توجه قرار دارد.

وی به همکاری های زیست محیطی سازمان ملل متحد با ایران و دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر همکاری خوبی میان ایران و سازمان ملل وجود دارد و دولتمردان ایران ارتباطات نزدیکی با این سازمان برای بهبود وضعیت زیست محیطی کشور دارند.

نماینده سازمان ملل متحد در ایران در بازدید از واحد علوم و تحقیقات، گفت : این واحد دانشگاهی با این تعداد کثیر دانشجو و دستاوردهای علمی و پژوهشی برنامه های مختلف و متنوع آموزشی و تحقیقاتی در دست اقدام ، می تواند تعامل علمی مناسبی در زمینه بین المللی داشته باشد.

گری لوئیس به تاثیر مثبت برجام بر گسترش روابط بین المللی و علمی پژوهشی در ایران اشاره کرد و ادامه داد : پس از برجام، ایران می تواند دستاوردهای علمی و تحقیقاتی خود را با جهان به اشتراک گذاشته و دو طرف از منافع حاصل از این امر بهره مند شوند.

وی یکی از دلایل حضور خود در این واحد را توسعه روابط علمی جهان با ایران عنوان کرد و گفت: دانشگاه های ایران به ویژه واحد علوم و تحقیقات می توانند تعاملات علمی و پژوهشی گسترده ای با جهان داشته باشند.

براساس این گزارش در طی این ملاقات که با حضور دکتر حمیدرضا غفارزاده مدیرکل بین الملل این واحد برگزار شد ، مقرر شد طرفین نسبت به برقراری ساز و کاری مناسب برای بهره گیری از خدمات متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور با مشارکت دفتر سازمان بین الملل و نیز تاسیس مرکز تخصص ها با هدف مبادله تخصصی در سطح بین المللی بررسی و اقدام کنند .

دکتر مجید عباسپور، در نشست با گری لوئیس، هماهنگ کننده سازمان ملل متحد و رئیس برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران ، با اشاره به این که واحد علوم و تحقیقات یکی از بهترین دانشگاه های کشور محسوب می شود، گفت: تمایل برای ایجاد ارتباطات نزدیک تر میان دانشگاه های ایران با مراکز بین الملی وجود دارد.

دکتر مجید عباسپور، در این نشست در سخنانی با اشاره به این که واحد علوم و تحقیقات یکی از بهترین دانشگاه های کشور محسوب می شود، گفت: تمایل برای ایجاد ارتباطات نزدیک تر میان دانشگاه های ایران با مراکز بین الملی وجود دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، دکتر مجید عباسپور رئیس دانشکده محیط زیست و انرژی این واحد به برگزاری همایش های مختلف توسط واحد اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری دوره ای دیگر از کنفرانس محیط زیست و توسعه پایدار با همکاری مشترک واحد و انجمن متخصصان محیط زیست ایران در اسفندماه سال جاری، از جمله این همایش ها است.

دکتر عباسپور از همکاری نزدیک واحد با واحدهای مختلف دانشگاه آزاداسلامی و دیگر دانشگاه های کشور به ویژه در مراکز تحقیقاتی واحد خبر داد و گفت: گسترش ارتباطات دانشکده محیط زیست و انرژی با سازمان ملل متحد، با توجه به دریافت کرسی انرژی های نو از این سازمان، در دستور کار این دانشکده قرار دارد.