محمد حسین امید سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون اداری و مالی وزارت علوم گفت: آیین نامه استخدامی کارکنان دانشگاه‌ها به دلیل برخی اشکالات مورد بازنگری مجدد قرار گرفت و اصلاحاتی در آن انجام شده تا برداشت‌های متفاوت از آن کاهش یابد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، محمد حسین امید در سومین نشست مدیران امور اداری و پشتیبانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منطقه یک کشور گفت: در راستای ارتقای نظام منطقه‌بندی، در حال تدوین آیین‌نامه‌هایی هستیم تا نشست‌های  مناطق در سطح معاونان و رؤسای دانشگاه‌ها نیز برگزار شود.

وی افزود: وضعیت جذب نیرو در دانشگاه‌ها باید با در نظر گرفتن اهداف آموزش عالی و سیاست گذاری‌های وزرات علوم مورد توجه قرار گیرد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم بر لزوم ایجاد تحول در تشکیلات و فرآیندهای اداری تأکید کرد و افزود: برای استقرار دولت الکترونیک در آموزش عالی باید امور اداری در دانشگاه ها تمام فرآیندهای خود را از طریق سامانه‌های نرم افزاری انجام دهد تا نظام آموزش عالی با توان و سرعت بیشتری به انجام وظایف محوله بپردازد.

محمدباقر شیخی مدیر کل امور اداری و پشتیبانی وزارت علوم نیز در این جلسه با بیان اینکه جذب نیروی انسانی و ورود و خروج نیروها باید با کارشناسی دقیق انجام شود، گفت: این امر به توانمندسازی سیستم اداری و در نهایت سلامت اداری کمک می کند.

وی اظهار داشت: سلامت اداری یکی از موضوعات مهم کشور است که سیاست های کلی آن از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و بحث شفاف سازی در این مقوله یکی از پارامترهای اساسی است که به دستیابی سلامت اداری کمک می کند.