نظریسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قزوین– معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین گفت: با برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی در استان، زمینه ارتقاء سطح آگاهی و دانش تخصصی بانوان مبلغ فراهم می شود.

حجت الاسلام عباس نظری در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: مبلغان زن که به روش سنتی فعالیت می کنند نقش بسیار موثری در اشاعه فرهنگ مذهبی در میان لایه های مختلف جامعه دارند به گونه ای که حتی با وجود استفاده از ابزارهای ارتباطی جدید در تبلیغ معارف دینی باز هم نقش این قشر مذهبی کماکان پررنگ و اثرگذار است.

وی بیان کرد: در این راستا یک دوره آموزشی برای بانوان مبلغ در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد که با توجه به نقش عمیق و تاثیر گذار این گروه به نظر می رسد ارتقای سطح آگاهی و دانش تخصصی این قشر می تواند تاثیر سازنده ای در انتقال معارف دینی به اقشار مردم داشته باشد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان با اشاره به برگزاری دوره آموزشی یک روزه ویژه مبلغان راهیان نور تصریح کرد: این دوره توسط اداره کل تبلیغات اسلامی با حضور و سخنرانی حجت الاسلام معبودی نماینده ولی فقیه در سپاه استان برگزار شد.

حجت الاسلام نظری ادامه داد: مبلغان راهیان نور در سفرهای کاروان راهیان نور مرجع پاسخ دهی به بسیاری از شبهات و پرسش های دینی و علمی مراجعان هستند از این رو برگزاری دوره های تخصصی برای این افراد یکی دیگر از برنامه های تبلیغات اسلامی برای ارتقای سطح علمی مبلغان است.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی در خصوص برگزاری انتخابات مجمع کانون های فرهنگی، تبلیغی استان اظهارداشت: ۱۳ داوطلب برای انتخابات مجمع کانون های فرهنگی و تبلیغی ثبت نام کردند که ۹ نفر به‌ عنوان عضو اصلی و دو نفر علی‌البدل در مجمع استانی انتخاب شدند.

وی یادآورشد: از مجموع آرای مأخوذه محسن نیکی کهریزی، سید یوسف موسوی، محمد خلج، سید علی قربانی، مرضیه قاسمی، محمد باقری، فاطمه رضی پور، کریم تفضلی، حمید کرده به‌ عنوان اعضای اصلی و علیرضا میرزایی، راضیه طالبی به‌ عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.

حجت الاسلام نظری افزود: در مجموع ۱۲۰ کانون در استان قزوین فعالیت می کنند که تلاش می کنیم با برگزاری انتخابات بتوانیم کانون های متعدد را در قالب یک اتحادیه منسجم ساماندهی کنیم تا وظایف بیشتری را بر عهده گیرند.