سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از فرآیند تطبیق کادر آموزشی با اعضای هیئت علمی بصورت اختیاری و جذب ۱۰۰۰ نفر هیات علمی به این دانشگاه خبر داد.

 

به گزارش پی اچ دی آزمون ، دکتر مسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: جذب اعضای هیئت علمی برای این دانشگاه توسط فراخوان جذب وزارت علوم انجام می‌شود و سپس اگر افراد شرکت کننده شرایط لازم را داشته باشند جذب خواهند شد، طبق برنامه ریزی‌ها،‌ ۳۰ درصد اعضای هیئت علمی باید در مقطع دکترای و ۷۰ درصد مابقی در مقطع فوق لیسانس و با سه سال سابقه فنی باشند.

جذب هیات علمی

ادامه داد: کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای که اکثرا رسمی و پیمانی هستند هنگامی که می‌خواهند با اعضای هیئت علمی تطبیق داده شوند باید تا صدور حکم چندین مرحله را طی کنند که از جمله این مراحل می‌توان به کادر آموزشی بودن افراد قبل از تاسیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای و باقی ماندن آن‌ها به عنوان کادر آموزشی حتی بعد از تبدیل شدن فنی و حرفه‌ای به دانشگاه را اشاره کرد. در واقع فرآیند تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اعضای هیئت علمی تلاش زیادی را می‌طلبد‌.

دکتر شفیعی اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای دارای ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ کادر آموزشی در کل کشور است که طبق مصوبه هیئت امنا، جز افرادی که رشته‌های آن‌ها مناسب این دانشگاه نیست همه تطبیق داده می‌شوند و تا پایان سال در حدود ۱۰۰۰ نفر از کادر آموزشی در فرآیند تطبیق با اعضای هیئت علمی شرکت داده می‌شوند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: تطبیق کادر آموزشی با اعضای هیئت علمی اجباری نیست و افراد همچنان می‌توانند کادر بمانند اما اگر اعضای هیئت علمی شدند تا  ۳۰ سال می‌توانند فعالیت داشته باشند و افزایش حقوق برای آنان از سال آینده صورت می‌گیرد.