حمید میرزاده سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه آزاد گفت: امیدواریم با اجرای برجام مسیر پیشرفت دانشگاه های کشور بیش از گذشته هموار و افزایش شاخص های کیفی، علم و فناوری و پژوهشی را همراه داشته باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حمید میرزاده در جلسه هیات امنای استان هرمزگان ضمن تبریک برجام گفت: این موفقیت را به مقام معظم رهبری، دولت و مردم عزیزمان تبریک می گویم و امیدوارم این اتفاق موجب افزایش شاخص کیفی، علم و فناوری و پیشرفت هرچه بیشتر دانشگاه ها شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین ضمن خوشامدگویی به استاندار هرمزگان، دکتر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و اعضای هیات امنای استان هرمزگان، به اهداف برگزاری این جلسات اشاره کرد و گفت: در این جلسه مقرر شده برنامه بودجه سال ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان بررسی و گزارشی از عملکرد این استان در بودجه سال ۱۳۹۳ و برنامه های در دست اجرا سال ۱۳۹۴ ارائه شود.

میرزاده به سند آمایش دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: سند آمایش در ۳۱ برش استانی تهیه شده همچنین ۶۸ شاخص به منظور ارزیابی عملکرد واحدهای دانشگاهی در این سند در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه از سال آینده برنامه ششم دانشگاه آغاز می شود، گفت: برنامه پنجم دانشگاه آزاد اسلامی در پایان سال جاری، برنامه ششم تا پایان سال ۱۳۹۹ و برنامه هفتم تا افق ۱۴۰۴ به اتمام خواهد رسید که اهداف آن در سند آمایش دانشگاه دیده شده است.

هدف دانشگاه آزاد اسلامی توسعه کیفی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به توسعه کیفی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد و افزود: هدف ما در دانشگاه آزاد اسلامی توسعه کیفی، توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی با رعایت استانداردها، جذب اعضای هیات علمی تمام وقت، توسعه شرکت های دانش بنیان، طرح شفا و ساها است.

میرزاده با بیان اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی امکانات و شرایط لازم برای توسعه کیفی فراهم است، گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته برای جذب هیات علمی، تا پایان خرداد ۹۵ تعداد ۱۱ هزار نفر دیگر به مجموعه اعضای هیات علمی این دانشگاه با مدرک PHD افزوده خواهد شد و اعضای هیات علمی تمام وقت در سال ۹۵ با درجه دکتری بیش از ۲۵ هزار نفر می رسد.

فراهم آوردن امکان تحصیل برای مشتاقان تحصیلات تکمیلی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی توانسته امکان تحصیل مشتاقان تحصیلات تکمیلی را فراهم و مانع از خروج ارز از کشور شود، چراکه این علاقه مندان پیش از این برای ادامه تحصیل ناچار به خروج از کشور بودند.

میرزاده همچنین به تفاوت شهرک های فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم اشاره کرد و گفت: در اجرای طرح شهرک های فناوری دانشگاه آزاد اسلامی کلیه موارد علمی، پژوهشی، تجاری، صنعتی و خدماتی و مسکونی در نظر گرفته شده همچنین پیش بینی شده که در این اراضی برای اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه نیز مسکن ساخته شود.