1452945844545_1452664290-12.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه تهران دستاوردهای ایران در برجام را مرهون خون شهدای هسته‌ای دانست.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، در سالروز شهادت دکتر مسعود علی‌محمدی، استاد دانشگاه تهران، دکتر محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران، به همراه دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، دکتر حمید پزشک رییس پردیس علوم دانشگاه تهران، دکتر سید احمدرضا خضری مشاور رییس دانشگاه و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر جلال زرگر، مشاوررییس و مدیرکل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگران دانشگاه و تعدادی از اعضای پردیس علوم دانشگاه تهران، با حضور در منزل شهید علی‌محمدی با خانواده این شهید دیدار کرد.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی، در این دیدار ضمن تجلیل از مقام شهید علی‌محمدی گفت: «شهید علی‌محمدی از استادان برجسته دانشگاه تهران و نظم و تعهد کاری وی مثال زدنی بود. دستاوردهای امروز کشور در حوزه برجام و رفع تحریم‌ها، مدیون ایثارگری‌های شهدایی هم‌چون علی‌محمدی است که توانستند در موضوع هسته‌ای خدمات بسیاری برای کشور انجام دهند».

رییس دانشگاه تهران درادامه گفت: «شهید علی‌محمدی از یک استاد دانشگاه، به یک قهرمان ملی تبدیل شد. هرچند فقدان وی برای همکاران و خانواده‌اش تاسف‌بار است، اما نام وی قطعاً در تاریخ پرافتخار نظام جمهوری اسلامی ثبت خواهد شد. دانشگاه تهران هم افتخار دارد استادی هم‌چون شهید علی‌محمدی داشته است و این دانشگاه و همکاران وی همیشه به یاد او خواهند بود».

در این دیدار همسر شهید علی‌محمدی نیز ضمن اظهار خرسندی و تشکر از رییس دانشگاه تهران و همکاران شهید علی‌محمدی، با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید علی‌محمدی گفت: «دکتر علی‌محمدی در حوزه درس بسیار جدی بودند و به همان اندازه قلبی مهربان داشتند. ایشان به مسایل خانوادگی و مخصوصاً تربیت بچه‌ها توجه ویژه‌ای داشتند و برای ما جای خالی ایشان هر روز و هر لحظه احساس می‌شود، اما خوشحالیم که خون وی ثمربخش بوده و فعالیت‌هایش به همراه همکاران در حوزه هسته‌ای، توانسته است توفیقات زیادی به‌دست آورد».

در پایان این دیدار، یادمان هنری نفیس منقش به تصویر شهید علی‌محمدی، از جانب رییس دانشگاه تهران به خانواده شهید علی‌محمدی اهداء شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه تهران، شهید دکتر مسعود علی‌محمدی، از استادان برجسته دانشکده فیزیک دانشگاه تهران و عضو هیات علمی دانشگاه تهران بود که در بامداد ۲۲ دی‌ماه ۱۳۸۸ بر اثر انفجار یک بمب کنترل از راه دور ترور شد و به شهادت رسید.