1429528535352_2398444444444444.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  قائم مقام وزیر علوم گفت: هدف نهایی از فعالیت‌های قرآنی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی، نفوذ قرآن در دل‌ها و جان‌ها و عینیت یافتن آن در رفتار و اعمال انسانهاست و از آنجا که هدایت قرآن جهانشمول است، باید کوشید ابعاد جهانی و انسانی در فعالیت‌ها مدّنظر باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمد سعید تسلیمی در نشست ” توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی، وضعیت، برنامه‌ها و افق پیش‌رو” با اشاره به حدیث شریف ثقلین اظهار نمود: هم در سطح ستاد و هم در صف، توجه توأمان و بهره‌گیری همزمان از قرآن و عترت مطلوب و مورد نظر است و در نامگذاریها نباید از این نکته غفلت شود.

وی افزود:در پرتو این توجه، روابط تعاملی و متقابل صف و ستاد در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی و اجراء تکاملی و سازنده خواهد بود و کانون‌های قرآن و عترت دانشجویی در خطّ مقدم این خدمت می‌توانند به نحو مؤثرتری نقش آفرینی کنند.

وی در خصوص آموزش عالی قرآنی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی افزود: با نگاهی اجمالی به عناوین رشته ها و گرایش‌های مختلف درمی یابیم که بازنگری و گاه ادغام و تجمیع به منظور افزایش کیفیت و عمق بخشی به این برنامه‌ها ضروری است، بعلاوه آنکه ناهماهنگی‌ها و موازی‌کاری‌ها موجب اتلاف منابع و عامل فاصله یافتن از اهداف‌اند.

دکتر تسلیمی با اشاره به اهمیت سلوک و رفتار استادان قرآنی و با استناد به روایت اسلامی بیان داشت: تبلیغ در بالاترین درجه خود، با عمل انجام می‌شود از این‌رو تأثیرگذاری آموزش و پژوهش ها بطور قابل توجهی تحت تأثیر ابعاد تربیتی در طرز سلوک و رفتار استادان و مربیان است و دانشجویان و مخاطبان آموزش‌ها، با چشمان باز و ذهن‌های فعال، به نحوه رفتار استادان توجه دارند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، وی ضمن قدردانی از کوشش های نظری و پژوهش‌های انجام شده و تلاش صاحب‌نظران و دست اندرکاران حوزه مطالعات قرآنی افزود: باید همواره در نظر باشد که هدف از این خدمات و کوشش‌ها، تحقق و تعیّن محصول نهایی در عمل یعنی عرضه مکارم اخلاق در پرتو معارف قرآنی است.