IMAGE634297574365690000.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دکتر لاریجانی در جمع سرپرستان مناطق آمایشی کشور از ایشان خواست اقدامات صورت گرفته در راستای ماموریت های واسپاری شده و بسته های تحول و نوآوری را با دیگر مناطق به اشتراک بگذارند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر باقر لاریجانی در نشست سرپرستان دبیرخانه های مناطق آمایشی کشور از برنامه های وزارت بهداشت تا پایان سال جاری سخن گفت و نقش مناطق آمایشی در تحقق این برنامه ها را تشریح کرد.

دکتر لاریجانی از همکاری خوب دانشگاهها در سامانه EducationIran سخن گفت و حرکت در مسیر نقشه آمایش بین الملل و توسعه ظرفیتهای بین المللی سازی در دانشگاههای منطقه را از برنامه های مورد انتظار از دانشگاهها بیان کرد.

وی اظهار داشت: نقشه آمایش بین المللی تدوین شده و در اجلاس آتی معاونین آموزشی دانشگاهها در تاریخ ۱۵ بهمن ماه نهایی خواهد شد. او با بیان اینکه تاکنون ۲۵۰ برنامه آموزشی به زبان انگلیسی ترجمه شده،‌ اعلام کرد: تا پایان امسال کلیه برنامه های آموزشی مصوب وزارت بهداشت ترجمه شده و بر روی سایت قرار می گیرند.

وی تشکیل شورای اخلاق پزشکی را از جمله امور مهمی ذکر کرد که پیگیری آن در مناطق آمایشی موجب نهادینه سازی اخلاق حرفه ای در علوم پزشکی می شود و گفت: انتظار می رود مصوبات شورای عالی اخلاق پزشکی کشور با برنامه های روشنی از همین مجرا در سطح مناطق پیگیری گردد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت توسعه آموزش مجازی را از اقدامات مهم در آموزش علوم پزشکی برشمرد و تاکید کرد: باید زیرساخت های گسترش آموزش مجازی در مناطق گسترش یابد و یک حوزه فعال در منطقه به منظور ملی شده برنامه ها با دانشگاه علوم پزشکی مجازی همکاری نماید.

دکتر لاریجانی استقرار مرکز سنجش و مرکز سنجش صلاحیت بالینی در منطقه، فراهم نمودن زیرساخت های لازم برای آزمون های الکترونیکی و توانمندسازی اعضای هیأت علمی را از ملزومات ارتقاء نظام ارزیابی و آزمون ها برشمرد و گفت: برنامه ریزی هایی برای برگزاری آزمون های بورد در مناطق صورت گرفته و به زودی به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت نظام های رتبه بندی را عاملی برای ایجاد رقابت سازنده بین دانشگاههای مستقر در مناطق ذکر کرد و افزود: انتظار می رود اعتباربخشی موسسات آموزشی و بیمارستان های آموزشی تا پایان سال جاری در مناطق آمایشی انجام شود.

وی راه اندازی بیمارستان های جامع زنان،‌ بهره مندی از ظرفیت کلینیک های ویژه برای آموزش و تهیه شناسنامه تجهیزات آموزشی گروهها، دانشکده ها و بیمارستانها را در مناطق آمایشی مهم برشمرد و اظهار داشت: سالانه تعدادی نیروی تخصصی در کشور فارغ التحصیل می شوند که می توان با تسهیل برخی فرایند های اداری به خوبی از این افراد در نظام آموزش علوم پزشکی بهره برداری کرد. بخشنامه ای اخیرا به دانشگاهها ارسال شده که بتوانند بدون نیاز به طی مراحل دست و پا گیر اداری از این نیروهای متعهد خدمات آموزشی استفاده نمایند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر لاریجانی با اشاره به حرکت های خوبی که در راستای اجرای بسته های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی در دانشگاهها و مناطق انجام شده گفت: مناسب است مناطق آمایشی کشور با ایجاد سایت ویژه منطقه و درج مرتب رویدادها به استفاده سایر مناطق آمایشی از تجربیات موفق در سطح کشور کمک نمایند.