1408427455591_Alzahra29.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیرعامل انجمن دانشجویان و فارغ‌التحصیلان اراک “ادفا” گفت:۶۸٫۳ درصد از ۱۳ هزار فارغ‌التحصیلی که تا دی‌ماه ۹۳ به اداره کار و رفاه اجتماعی استان مراجعه کرده‌اند، اظهار کرده‌اند که در رشته تحصیلی خود هیچ‌گونه مهارتی ندارند.

عادل حکمت، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، با بیان اینکه آمار فوق نشان از ضعف دانشگاه‌ها دارد نه دانشجویان،افزود:تشکیل شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان که حدود دو سال است ایجاد شده، همچنین عضویت شبکه علمی و کارآفرینی سازمان‌های غیردولتی استان در این شورا در راستای کاهش و رفع چنین معضلاتی فال نیک است.

وی ادامه داد: اخیراً عضویت شبکه علمی کارآفرینی در شورای دانشگاهیان استان به تصویب رسیده است و مردادماه امسال اولین جلسه آن تشکیل شد که همفکری با دانشگاهیان و روسای استان جهت تقویت دانشگاه و پیگیری موضوعات مرتبط از جمله اهداف این مصوبه است.

دبیر شبکه علمی و کارآفرینی سازمان‌های غیردولتی استان مرکزی، با اشاره به عدم توجه به نیازسنجی‌ رشته‌های دانشگاهی، بیان کرد: بیشترین آمار فارغ‌التحصیلان از میان دانشجویان رشته‌های فنی و علوم انسانی هستند و به دلیل عدم تناسب با نیاز استان، دانشگاه‌ها باید تغییری در رویکرد خود بدهند، در برخی از رشته‌ها باید ظرفیت‌ پذیرش دانشجو کم شده و در سایر رشته‌ها به این ظرفیت اضافه شود.

حکمت در پایان اظهار کرد: انجمن دانشجویان و فارغ‌التحصیلان اراک “ادفا” با هدف حمایت از دانشجویان و برقراری ارتباط بین دانشجویان اراک و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها از اول مهرماه ۹۱، تشکیل شده است.