1408427455591_Alzahra29.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  سرپرست دانشگاه جامع علمی -کاربردی استان قزوین گفت: فلسفه و هدف تاسیس دانشگاه علمی کاربردی، تجاری‌سازی علم و دانش‌بنیان کردن اقتصاد است.

محمد مهدوی نیری، سرپرست دانشگاه جامع علمی -کاربردی استان قزوین، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قزوین، با اشاره به اینکه یکی از نمونه‌های بارز اقتصاد مقاومتی، تحقق ارتباط بخش صنعت با دانشگاه است، اظهار کرد: به هر میزان که ارتباط صنعت با دانشگاه قوی و تنگاتنگ باشد اجرایی کردن برنامه‌های اقتصاد مقاومتی بهتر و سریعتر جامه‌ی عمل به خود می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه عزم جدی مسئولان و دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد، افزود: ورود جدی به این حوزه در کنار امکانات و حمایت همه‌ی مجموعه‌ها نیازمند بستر سازی مناسب است.

مهدوی‌نیری تصریح کرد: دانشگاه علمی -کاربردی با ۱۵ درصد پرداخت هزینه‌ی دانشجویی اداره می‌شود و به کار خود مشغول است و هیچ ردیف بودجه‌ی دولتی ندارد.

سرپرست دانشگاه جامع علمی -کاربردی استان قزوین ادامه داد: با حمایت‌های مجموعه‌ی استانداری، بنیاد ملی نخبگان، پارک علم و فناوری و همچنین ارتباط با اداره‌ی کل صنعت و تجارت می‌توان ایده‌ها را تبدیل به فن و فناوری کرد و تجاری سازی علم و تبدیل علم به ثروت را داشت.

وی با اشاره به اینکه فلسفه‌ی تأسیس دانشگاه علمی -کاربردی تجاری‌سازی علم و دانش بنیان‌کردن اقتصاد است، اضافه کرد: گام‌های خوبی در این زمینه در استان برداشته شده است، که حضور فعال در نمایشگاه هفته‌ پژوهش، با دستاوردهای علمی جدیدِ دانشجویان، نمونه‌ای از این عملکردهای مطلوب است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی -کاربردی استان قزوین ادامه داد: در بحث تجاری‌سازی و تبدیل شدن عمل و اختراع به ثروت در سطح کشور مشکل وجود دارد و این معضل تنها مربوط به کشور و استان ما نیست و نیاز به تعامل همه‌ی دستگاه‌ها حس می‌شود.

وی ادامه داد: در این راستا نشستی با مدیرکل صنعت معدن و تجارت، سرپرست پارک علم و فناوری و رئیس اتاق اصناف برگزار شد؛ که خواستار امضای تفاهم‌نامه، نظیر تفاهم نامه‌ی اتاق اصناف کشور با دانشگاه علمی کاربردی قزوین شدیم، تا بتوانیم در این زمینه قدم‌های خوبی برداریم.