ziafat-andishe_(1).JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: ‌ایجاد فضای تخریب و سیاه‌نمایی در محیط‌های علمی و دانشگاهی فرجام خوبی ندارد و ضروری است در مجموعه دانشگاه افراد با دانش و بینش علمی بتوانند بسیاری از مسائل را تشخیص دهند.

یدالله رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد:‌ ایجاد فضای تخریب و سیاه‌نمایی در محیط‌های علمی و دانشگاهی فرجام خوبی ندارد و ضروری است در مجموعه دانشگاه افراد آگاه، با دانش و بینش علمی بتوانند بسیاری از مسائل را تشخیص و مسیر صحیح را در اعمال نظر و عمل انتخاب کنند.

وی، نقد سازنده را لازمه یک سیستم پویا دانست و گفت: انتقاد و نقد کردن لازمه پویایی سیستم دانشگاه است و باید بیاموزیم که انتقاد به معنای خصومت و دشمنی نیست و اگر در درون خانواده و سیستم ایراد و مشکلی وجود دارد باید داخل همان مجموعه مورد توجه قرار گیرد.

رجایی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک موسسه غیردولتی و غیرانتفاعی عام‌المنفعه است، تصریح کرد:‌ همه کسانی که در جریان امور قرار دارند می‌دانند که برای پویایی و زنده بودن این دانشگاه باید تک تک افراد و همکاران و اعضای هیئت علمی تلاش کنند و این دانشگاه به معنای حقیقی کلمه متعلق به تمامی مردم است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در ادامه با بیان اینکه شاخص توسعه رشته‌های تحصیلی و پذیرش دانشجو از مهمترین و حیاتی‌ترین شاخص‌ها برای استمرار فعالیت دانشگاه است، خاطرنشان کرد:‌ شهریه‌های اخذ شده از دانشجویان مهمترین منبع مالی این دانشگاه بوده و پذیرش دانشجوی کیفی برای دانشگاه آزاد اسلامی یک معیار است.

رجایی با اشاره به کاهش جمعیت در بین قشر دانشجو در سال‌های اخیر، تاکید کرد:‌ موضوع تغییرات جمعیت طی سال‌های گذشته در مدیریت کلان و خرد جامعه به خوبی نمایان شده است و اثر کاهش جمعیت در حال حاضر در سیستم دانشگاهی نیز به خوبی مشاهده می‌شود که کاهش پذیرش دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی طی سال‌های اخیر سبب بوجود آمدن مشکلاتی در این عرصه شده است و برخی واحدها را با کمبود منابع مالی مواجه کرده، که خوشبختانه واحد زنجان تا کنون چندان به این مشکل دچار نشده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان افزود: با توجه به تغییرات در حوزه آموزش عالی و گرایش جامعه به سمت تحصیلات تکمیلی، ضرورت براین بود تا دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس این رهیافت به تنظیم سیاست‌های خود در این زمینه روی بیاورد.

وی تصریح کرد: طی ۱۸ ماه گذشته تعداد رشته‌های کارشناسی ارشد از ۳۴ رشته به ۸۱ رشته و تعداد رشته‌های دکترای تخصصی این دانشگاه از۲ رشته مصوب به ۲۶ رشته افزایش پیدا کرد.