سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس صندوق رفاه دانشجویان از پرداخت وام و ارائه سبد حمایتی موادغذایی به دانشجویان واجد شرایط در مناطق محروم خبر داد.

مهندس یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویان در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در راستای بهره‌گیری از ظرفیت نهادهای عمومی غیردولتی، تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت علوم و بنیاد مستضعفان منعقد شده است که براساس این تفاهم‌نامه به دانشجویان مناطق محروم وام دانشجویی پرداخت می‌شود.
رییس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: مبلغ این وام تحصیلی برای دانشجویان مجرد و متأهل برای هر نیمسال تحصیلی به ترتیب ۶ و ۸ میلیون ریال است.
وی بیان کرد: تقاضای وام دانشجویان پس از بررسی در ادارات رفاه دانشگاه‌های دولتی، جهت پرداخت به بنیاد علوی ارسال می‌گردد و در خصوص شرایط بازپرداخت این وام باید گفته شود که ، بازپرداخت وام بنیاد علوی ۲ سال بعد از فراغت از تحصیل به صورت قسطی است.
یزدان مهر اظهار داشت: به منظور تحکیم بنیاد خانواده‌ها و همچنین کمک به تغذیه مادران باردار یا شیرده با حمایت و همکاری بنیاد علوی سبد کالایی برای این نوع دانشجویان در مناطق محروم در نظر گرفته شده که این سبد کالا هر دو ماه یکبار بین دانشجویان واجد شرایط توزیع می‌شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: سرپرست خانواده یا همسرمتقاضیان برای این سبد باید دانشجو باشد و حداقل ۳ ماه از دوران بارداری گذشته و در صورت تولد نوزاد، سن نوزاد کمتر از ۶ ماه باشد. ارزش این سبد غذایی کالا تا مبلغ ۳ میلیون تومان است.