68551.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه دانشجویان استعدادهای درخشان نقش بسزایی در شکوفایی و پیشرفت کشور دارند، گفت: رسیدگی به امور دانشجویان استعدادهای درخشان باید در اولویت‌های نخست کاری مسئولان دانشگاه قرار گیرد.

استعدادهای درخشان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، دکتر غلامحسین خواجه رییس دانشگاه شهید چمران اهواز امروز چهارشنبه در مراسم راه‌اندازی سایت کامپیوتری دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد این دانشگاه با اشاره به تأثیر قابل توجه دانشجویان استعدادهای درخشان در شکوفایی و توسعه کشور، اظهار کرد: دانشجویان استعداد درخشان باید در بخش‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و همچنین تأمین اعتبار برای اجرای برنامه‌ها مورد حمایت قرار گیرند.

وی دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز را یکی از مراکز مهم آن دانست و ابراز امیدواری کرد که بتوان با ایجاد امکانات بیشتر زمینه رشد هرچه بیشتر دانشجویان استعدادهای درخشان را در دانشگاه فراهم کرد.

همچنین در این مراسم دکتر محمدرضا سیاهپوش مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز، با اشاره به راه‌اندازی این دفتر با هدف پیگیری امور دانشجویان استعداد درخشان، گفت: سایت کامپیوتر استعدادهای درخشان با حمایت معاونت آموزشی و اداری‌مالی دانشگاه با اعتباری حدود ۵۰۰ میلیون ریال بازسازی شد که امروز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی تعداد دانشجویان استعداد درخشان این دانشگاه در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری را ۳۷۰ نفر عنوان کرد و با اشاره به موفقیت‌های این دانشجویان در کسب رتبه‌های تک‌رقمی کنکور، کسب سهمیه جایزه بزرگ نخبگان کشور و پذیرش بدون کنکور در مقاطع تحصیلات تکمیلی، خاطرنشان کرد: دانشجویان استعدادهای درخشان نعمتی خدادادی هستند که باید با ایجاد بسترهای لازم برای شکوفایی این استعدادها تلاش کرد.

مدیر دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: امروزه جوانان سرمایه‌های اصلی هر کشور محسوب می‌شوند و با توجه به این‌که جوانان ایرانی همواره در هوش و ذکاوت سرآمد بوده و در تمامی عرصه‌ها دستاوردهای مهمی را برای کشور کسب کرده‌اند، لازم است مورد حمایت قرار گیرند.

سیاهپوش اظهار کرد: یکی از مشکلات حوزه شناسایی استعدادهای درخشان در دانشگاه‌ها انتخاب دانشجویان استعدادهای درخشان بر اساس آموزش و معدل است و خلاقیت و پژوهش امتیاز محسوب نمی‌شود.