345-15.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: باید با تقویت دیپلماسی قرآنی، رحمانیّت و عقلانیّت اسلام را در دنیا ترویج کنیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حسین سالار آملی در همایش توسعه آموزش و پژوهش قرآنی اظهار داشت: با افزایش خشونت های ناشی از قرائت وهابی و سّلفی در دنیا ، علاقه مندی اندیشمندان دنیا به آشنایی با قرائت رحمانی و عقلانی از اسلام در حال گسترش است و ما باید با افزایش تعامل بین المللی به این نیاز پاسخ بدهیم.

وی افزود: باید با افزایش انتشار نشریات علمی پژوهشی قرآنی بین المللی،برگزاری همایش های بین المللی قرآنی، دعوت از چهره های برجسته بین المللی قرآنی و ایجاد سامانه های مجازی در ارتباطات بین المللی قرآن در دنیا سهم بیشتری داشته باشم.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، ایجاد بانک اطلاعات نخبگان قرآنی ، شناسایی نشریات علوم قرآنی به زبان های غیر فارسی،ارسال خبرنامه به فعالان قرآنی داخل و خارج از کشور را از اقدامات کارگروه بین الملل کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش آموزش قرآنی ذکر کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالار آملی در پایان اظهار داشت: در سال های اخیر با اتکا به توان داخلی دستاوردهای بزرگی درعلم و فناوری کشور از جمله علوم قرآنی داشتیم که باید با تقویت دیپلماسی علمی این دانش را در سطح منطقه ای و جهانی عرضه کنیم.