قزوین سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قزوین- امام جمعه قزوین گفت: گره زدن جایگاه روحانیت و طلبگی به جایگاه مدیریتی و اداری رایج، کار اشتباهی است و آن‌ها در هر جایگاهی که قرار دارند سبک زندگی ساده طلبگی را حفظ کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر چهارشنبه در دیدار مسئولان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان قزوین که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه قزوین برگزار شد، اظهار کرد: گره زدن جایگاه روحانیت و طلبگی به جایگاه مدیریتی و اداری رایج، کار اشتباهی است و آن‌ها در هر جایگاهی که قرار دارند سبک زندگی ساده طلبگی را حفظ کنند.

وی با تأکید بر این‌که قرآن باید محور تمام کارها قرار گیرد، خاطرنشان کرد: انجام کارها با محوریت قرآن و اقامه نماز موجب برطرف شدن مشکلات کشور در حوزه‌های مختلف می‌شود و باید توجه داشت که برپایی نماز به اقامه نماز منجر شود.

امام‌جمعه قزوین یادآور شد: در نیروی انتظامی بیش از هر زمانی شرایط برای کارهای دینی و معرفتی فراهم است و هیچ مانعی بر سر راه مسئولان عقیدتی سیاسی در این حوزه وجود ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با تأکید بر این‌که نماز ستون دین است و ولایت ستون نماز است، یادآور شد: در فتنه ۸۸ فتنه گران قصد ضربه زدن به جایگاه ولایت را داشتند تا با این کار امنیت و آسایش مردم را بر هم بریزند، اما آن‌ها هرگز به این هدف دست پیدا نکردند و نخواهد کرد.

وی با اشاره به این‌که ولایت پیامبران (ص)، ائمه اطهار (ع) و ولی‌فقیه در طول ولایت خداوند متعال قرار دارد، یادآور شد: اگر امروز با وجود تلاش مستکبران برای نابودی کشورهای مسلمانی چون عراق، سوریه و یمن آن‌ها با قدرت مقاومت می‌کنند به خاطر حمایت و حضور سردارانی است که سربازان ولایت و رهبری هستند.

حجت‌الاسلام هادی پورمیرزایی، مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان قزوین در ابتدای این دیدار گفت: پیگیری حوزه‌های سیاسی، فرهنگی، تربیتی و آموزشی با محوریت مطالبات رهبری، با جدیت از سوی مسئولان عقیدتی سیاسی دنبال می‌شود.

وی افزود: تربیت فرزندان، آیین همسرداری و سبک زندگی دینی برای خانواده‌های کارکنان نیروی انتظامی در دستور کار قرار دارد و در این حوزه از اساتید برجسته استفاده می‌شود.