دکتر حسین سالار آملی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: باید با تقویت دیپلماسی قرآنی، رحمانیت و عقلانیت اسلام را در دنیا ترویج کنیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حسین سالار آملی در همایش توسعه آموزش و پژوهش قرآنی اظهار داشت: با افزایش خشونت‌های ناشی از قرائت وهابی و سّلفی دردنیا، علاقه مندی اندیشمندان دنیا به آشنایی با قرائت رحمانی و عقلانی از اسلام در حال گسترش است و ما باید با افزایش تعامل بین المللی به این نیاز پاسخ بدهیم.

وی افزود: باید با افزایش انتشار نشریات علمی پژوهشی قرآنی بین المللی، برگزاری همایش‌های بین المللی قرآنی، دعوت از چهره‌های برجسته  بین المللی قرآنی و ایجاد سامانه های مجازی در ارتباطات بین المللی قرآن در دنیا سهم بیشتری داشته باشم

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، ایجاد بانک اطلاعات نخبگان قرآنی، شناسایی نشریات علوم قرآنی به زبان های غیر فارسی، ارسال خبرنامه به فعالان قرآنی داخل و خارج از کشور را از اقدامات کار گروه بین الملل کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش آموزش  قرآنی ذکر کرد.

سالار آملی در پایان اظهار داشت: در سال های اخیر با اتکا به توان داخلی دستاوردهای بزرگی درعلم و فناوری کشور از جمله علوم قرآنی داشتیم که باید با تقویت دیپلماسی علمی این دانش را در سطح منطقه ای و جهانی عرضه کنیم.