محمد رضا سیابانی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – تبریز – مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی از صدور ۴۸ هزار کارت مهارت الکترونیکی در ۹ ماهه سال ۹۴ خبر داد.

 به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا سیابانی پیش از ظهر چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: به منظور تحقق برنامه عملیاتی «فراهم کردن بستر لازم جهت صدور گواهینامه سازمان به صورت الکترونیکی» از سند راهبردی مهارت و فناوری، تغییراتی در نوع و نحوه صدور گواهینامه های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به وجود آمد که با بهره گیری از ظرفیت های کارت های مهارت هوشمند و بانک اطلاعاتی پورتال کیفیت، امنیت، سرعت و دقت را افزایش می دهد.

وی در ادامه اظهار داشت : برای سرعت در دریافت اطلاعات و استعلام وضعیت کارآموزان آموزش فنی و حرفه ای، کارت گواهینامه الکترونیکی به جای گواهینامه های سنتی و کاغذی طراحی شده و در همین راستا اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی در ۹ ماهه امسال ۴۸ هزار کارت مهارت الکترونیکی صادر کرده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی در پایان گفت: مهارت آموزان می توانند براساس کد شناسه و کد ملی در پرتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای، اطلاعات گواهینامه های خود را مشاهده کنند و به همین منظور مشخصات صاحب کارت هوشمند در سیستم جامع پرتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به نشانی http: //azmoon. portaltvto. com  ثبت بوده و در صورت نیاز از سوی نهاد ها و سازمان ها بدون نیاز به مکاتبات اداری و کاغذی به صورت آنلاین و با وارد کردن کد شناسایی بر درج شده روی کارت در سامانه قابل انجام است.