حسن یحیویسید جواد انگجی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی فرماندار شهرستان هریس سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – تبریز – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: برای نخستین بار خوابگاه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز به وسایل و ادوات ورزشی مجهز می شوند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، سید جواد انگجی پیش از ظهر چهارشنبه با اشاره به لزوم بهبود شرایط زندگی دانشجویان غیربومی این دانشگاه در محیط خوابگاه افزود: تأمین تجهیزات ورزشی در راستای حفظ سلامت جسمانی دانشجویان ساکن درخوابگاه و غنی سازی اوقات فراغت آنان ومناسب سازی محیط خوابگاه انجام می شود.

وی تصریح کرد: ورزش موجب سرزندگی، تقویت بنیه وایمنی بدن، ایجاد شادابی و نشاط و ارتقای روحیه در مقابل اضطراب و نگرانی و افسردگی، تقویت حافظه، افزایش اعتمادبه نفس و فواید دیگر می شود و بر همین اساس دانشجویان حق دارند از امکانات ورزشی بهره مند شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به تلاش معاونت دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه در توسعه اماکن ورزشی در دانشگاه و خوابگاهها گفت: برنامه ریزی برای جلب مشارکت دانشجویان به فعالیت های ورزشی اقدام ارزشمندی در رابطه با ترویج زندگی سالم است و مدیریت دانشگاه نیز از اقدامات این چنینی حمایت می کند.

گفتنی است دانشگاه آزاد اسلامی تبریز دارای چهارخوابگاه دانشجویی با ظرفیت بیش از ۷۰۰ نفر است و ایجاد امکانات ورزشی در خوابگاه ها از طریق معاونت دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی برای نخستین بار در این دانشگاه انجام می شود.