جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور  حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – گزارش اردوهای مختلط دانشجویی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه شد .

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، جلسه ۷۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.

محمدرضا مخبر دزفولی درخصوص مصوبات این جلسه اظهار داشت: موضوع اصلی جلسه ارائه گزارشی درخصوص برگزاری اردوهای دانشجویی که با عنوان اردوهای مختلط که در برخی موارد ضوابط در آن رعایت نشده است، بود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در گزارش ارائه شده مواردی از این اردوها که تخلف در آن صورت گرفته و یا اینکه موارد غیر قابل قبول در آنها اتفاق افتاده باشد کم بوده است، گفت: بخش زیادی از اردوهای برگزار شده؛ قابل قبول و در چارچوب های ارزشی و ضوابط مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.

دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در خصوص موارد اندکی که ضوابط در آن رعایت نشده نیز رئیس جمهور و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بر ضرورت مراقبت لازم برای برگزاری اینگونه اردوها طبق مقررات و ضوابط از جانب مسئولان دانشگاهی کشور تاکید کرد.

وی گفت: مقرر شد وزرای مرتبط نیز با دقت و تلاش بیشتر ضمن رعایت مصوبات قبلی که بر ترویج درست مسائل علمی و آموزشی تاکید دارد، اگر در آئین نامه‌ها و مقررات دانشگاهی کشور موارد دارای ابهام وجود دارد آنها اصلاح کرده و با همفکری شورای اسلامی شدن دانشگاه ها پیشنهادهای خود را در صورت نیاز برای به روزرسانی مصوبات قبلی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی برای فعالیت های فوق برنامه تفریحی، ورزشی و سازنده در دانشگاه‌ها از دیگر موارد مورد تاکید در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که مقرر شد در این زمینه حمایت لازم را در صورت نیاز توسط دستگاه های دانشگاهی صورت گیرد تا ضمن حفظ نشاط و شادابی محیط دانشگاهی ضوابط، مقررات و معیارهای ارزشی نیز هر چه بیشتر در دانشگاه ها مورد توجه قرار گیرد.