حوزه علمیه خواهران سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – ثبت نام ورود به حوزه علمیه خراسان سال تحصیلی ۹۶- ۹۵ از ۱۵ بهمن ۹۴ به صورت اینترنتی آغاز می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام شیردل ناصری‌نژاد – مسئول دفتر پذیرش و بررسی حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه طلاب حوزه‌های علمیه میراث داران اسلام و سربازان امام زمان(عج) هستند و افراد دارای صلاحیت پذیرش خواهند شد، خاطرنشان کرد: پذیرش رسمی طلاب برای تحصیل در حوزه علمیه برادران و خواهران خراسان سال تحصیلی ۹۶- ۹۵ از ۱۵ بهمن ماه ۹۴ آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه پذیرش به صورت سراسری در کل کشور امکان پذیر است، افزود: آزمون ورودی فقط در سه استان خراسان رضوی، جنوبی و شمالی برگزار خواهد شد.

این مسئول دفتر پذیرش و بررسی حوزه علمیه خراسان، ادامه داد: متقاضیان ثبت نام می بایست از تاریخ ۱۵ بهمن تا ۲۹ اسفند ماه ۹۴ به پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه خراسان به آدرس www.hozehkh.com مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: ثبت نام کنندگان می‌توانند پس از نام نویسی برای ویرایش اطلاعات خود از ۲۱ تا ۲۵ فروردین ماه سال ۹۵ در این سایت اقدام کنند و کارت ورود به جلسه آزمون را، اول تا ششم اردیبهشت ماه دریافت کنند.

حجت‌الاسلام ناصری‌نژاد، با اشاره به آزمون ورودی گفت: برادران دارای مقاطع سیکل (نظام قدیم و پایه نهم دوره اول دبیرستان نظام جدید) و دیپلم و خواهران در مقطع دیپلم می توانند در آزمون دوره بلند مدت حوزه علمیه خراسان شرکت کنند. در دوره سفیران هدایت، خواهران و برادران با مقطع تحصیلی دیپلم به بالا می توانند شرکت داشته باشند.

مسئول دفتر پذیرش و بررسی حوزه علمیه خراسان، یادآور شد: متقاضیان خواهر و برادر که دارای مقاطع تحصیلی کاردانی و بالاتر از آن هستند، در آزمون ورودی شرکت نمی کنند و این دسته از متقاضیان بعد از اتمام ثبت نام خود به مرحله تحقیق و مصاحبه ارجاع داده می شوند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳ هزار نفر ظرفیت پذیرش در حوزه علمیه خراسان است، تاکید کرد: متقاضیان با مطالعه و اطلاع کامل در انتخاب حوزه و اولویت های خود در زمان ثبت نام، تصمیم درست را اتخاذ کنند.

حجت‌الاسلام ناصری‌نژاد، با بیان اینکه همه افراد در سراسر ایران از یک شرایط برخوردار هستند، در ادامه گفت: حافظان قران کریم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و خانواده‌های رزمندگان، جانبازان و شهدا می توانند از اولویت هایی که در دفترچه راهنمای پذیرش قید شده است، استفاده کنند.

زمان برگزاری آزمون سراسری ۱۰ اردیبهشت ماه و اعلام نتایج آزمون کتبی ۳۰ اردیبهشت ماه ۹۵ خواهد بود. زمان مصاحبه ۲۰ خردادماه تا ۳ تیرماه ۹۵ برنامه ریزی شده است که اسامی پذیرفته شدگان پس از مصاحبه، برادران ۲۰ تیرماه و خواهران ۱۰ مردادماه اعلام خواهد شد.

آغاز دوره تثبیتی و مرحله نهایی مصاحبه خواهران و برادران برای ورود به حوزه علمیه خراسان از ۲۲ تیرماه تا ۳۱ مردادماه ۹۵ انجام خواهد پذیرفت.  منابع آزمون ورودی در دفترچه راهنما در صفحه ثبت نام اعلام شده است.