پوستر فراخوان عکس جلوه های حضور(2) (1).jpgسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – طلاب و روحانیون خراسانی می‌توانند با ارسال تصاویر در موضوعات مختلف، در فراخوان عکس‌ جلوه‌های حضور شرکت کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، نخستین فراخوان عکس طلاب و روحانیون خراسانی با عنوان جلوه‌های حضور به همت روابط عمومی این حوزه آغاز شد.

این فراخوان در محورهای حوزه علمیه و دفاع مقدس، حوزه علمیه و انقلاب اسلامی ایران، حوزه علمیه و تبلیغ، راه و رسم طلبگی و فرصت های طلبگی برگزار می شود.

تشویق مردم به حضور در جبهه ها، بسیج و ساماندهی مردم، حضور در عرصه جنگ، تأثیرگذاری بر فرماندهان جنگ، تأثیرگذاری بر فضای جنگ (در جهت معنویت بیشتر) از موضوعات محور حوزه علمیه و دفاع مقدس است.

از موضوعات محور حوزه علمیه و انقلاب، حضور و ترغیب و تشویق مردم به راهپیمایی باشکوه و تظاهرات سراسری (۲۲ بهمن و …)، شرکت و ترغیب مردم در انتخابات‌های کشور، ایجاد کمیته ها و تشکل‌های مردمی، شرکت در مراسم مذهبی، حماسی، تاریخی (رحلت امام، علما، ‌دیدارهای مقام معظم رهبری و …)، داشتن روحیه دشمن ستیزی و بصیرت اعلام شده است.

همچنین تلبس به لباس روحانیت، حضور در عرصه های مختلف تبلیغی(منبر، رسانه)، ‌ محور و عضویت در هسته های فرهنگی و اجتماعی، استفاده از فرصت های تبلیغی و اعزام به مناطق تبلیغی (ماه رمضان، محرم الحرام، دهه فجر، رحلت امام، ایام ماه صفر)، ‌تألیف مقاله و کتاب از موضوعات محور حوزه علمیه و تبلیغ این فراخوان است.

محور راه و رسم طلبگی این فراخوان شامل موضوعات مباحثه، نداشتن غرور و تکبر، هوش اخلاقی، ازدواج به موقع، احترام به پدر و مادر، عدم عزلت گزینی و تفکرات متحجرانه، تحمل کردن سختی ها، ‌ رعایت مقام استاد، داشتن برنامه ریزی و نظم، خوب درس خواندن، ‌ پرسشگری، رسیدگی به ایتام، احترام به بزرگترها، ‌ تصدق بر فقرا و مساکین، ‌ مطالعه مستمر، ‌ زیارت، توجه به خانواده، ‌ ورزش، ‌ تفریح و سفر، شادی و نشاط، صله رحم، ‌ توکل و انجام فرائض و واجبات است.

امامت جماعت و جمعه، مدیریت (مدرسه، مجموعه فرهنگی، ‌علمی) مربی گری، ‌اردوداری علمی، راهبری مناسک، پژوهش، قضا، ‌مطبوعات، تدریس (حوزه، دانشگاه، ‌آموزش و پرورش، نهادها) تبلیغ، مشاوره و… از موضوعات محور فرصت های طلبگی است.

علاقه مندان برای شرکت در این فراخوان می توانند تصاویر خود را به دبیرخانه این جشنواره واقع در مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان، طبقه سوم، اتاق ۴۲۵، ساعت ۹ الی ۱۳ یا به آدرس jelvehayhozor@gmail.com، ارسال کنند.

طلاب مدارس علمیه می توانند به واحد فرهنگی یا بسیج مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنند. آخرین مهلت ارسال تصاویر به این فراخوان ۵ بهمن ماه ۱۳۹۴ اعلام شده و به تصاویر برگزیده در هر موضوع جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۰۵۱۳۲۰۰۸۳۵۰ یا ۰۹۱۵۶۵۵۱۹۲۲ تماس بگیرند.