0266.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: از این پس دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور پس از معرفی متعهدین خدمات آموزشی از طریق مرکز امور هیأت علمی وزارت بهداشت، حسب اعلام نیاز اقدام لازم را درخصوص بهره­ مندی از خدمات این افراد به­ عمل می آورند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر باقر لاریجانی با اعلام این مطلب گفت: درحال حاضر با کمبود اعضای هیأت علمی در نظام سلامت کشور مواجهیم و لازم است نیروهای متخصصی که فارغ التحصیل می شوند و متعهد به خدمت هستند در حوزه آموزش علوم پزشکی به کار گرفته شوند.

دکتر لاریجانی بیان کرد: سالانه افرادی موفق به اخذ دانشنامه تخصصی و دکتری تخصصی Ph.D شده و باید در بهره برداری از این نیروهای متخصص که از سرمایه های کشور هستند تسریع گردد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: پیش تر برخی از این همکاران به عنوان متعهد خدمات آموزشی به دانشگاه­ها و دانشکده­های علوم پزشکی کشور معرفی می شدند و به دلیل زمان بر بودن فرایند اداری جذب، همکاری ایشان با وقفه مواجه میشد.

دکتر لاریجانی افزود: این در صورتی است که بکارگیری متعهدین خدمت مستلزم وجود ردیف سازمانی بلاتصدی و مجوز استخدام به­عنوان عضو هیأت علمی نمی­باشد.

وی بیان کرد: لذا به منظور رفع این چالش و تسریع در به کارگیری نیروهای متخصص نظام سلامت، طی بخشنامه ای از دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور خواسته شده پس از معرفی متعهدین خدمات آموزشی از طریق مرکز امور هیأت علمی وزارت بهداشت، حسب اعلام نیاز نسبت به بهره­مندی از خدمات ایشان اقدام لازم را به­عمل آورند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد: بدیهی است دانشگاهها و دانشکده ها پس از شروع به کار این افراد، نسبت به اخذ تائیدیه هیأت اجرایی جذب دانشگاه یا دانشکده مطابق ضوابط اقدام خواهند نمود.