375-6-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان گفت: ۲۴۰۰ دانشجو هم اکنون در دانشگاه فرهنگیان استان کردستان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، یحیی معروفی،در جریان بازدید استاندار کردستان از دانشگاه فرهنگیان کردستان، اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان در حال حاظر در دو پردیس برادران و خواهران فعال است و در رشته‌های مختلف دانشجو پذیرش می کند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان ۲۴۰۰ دانشجو در اختیار دارد، افزود: دانشگاه فرهنگیان به سه شیوه که مهمترین آن دانشجو معلمی است، دانشجو پذیرش می کند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان عنوان کرد: در حال حاضر در دانشگاه فرهنگیان ۲۰ هیات علمی، ۱۱ نفر هیات علمی مامور و چندین نفر استاد که از خارج از مراکز فرهنگی به این مجموعه اضافه شده اند مشغول به تدریس هستند.

معروفی با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان طی چند سال اخیر اقدامات اساسی در راه رشد و علم دانشجویان انجام داده است، ذکر کرد: متاسفانه مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری در دانشگاه فرهنگیان به خصوص در پردیس بانوان زیاد است و این مسئله حمایت مسئولان را می طلبد.

وی از کمبود هیات علمی در این دانشگاه گلایه کرد و در ادامه گفت: در سال جاری دانشگاه فرهنگیان به برگزاری المپیاد ورزشی در سطح کشوری پرداخته است که متاسفانه این مهم در حالی اتفاق افتاد که در داخل فضای دانشگاه امکانات ورزشی و رفاهی لازم وجود ندارد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان به درآمد این دانشگاه از طریق شهریه دانشجویی اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه وضعیت بودجه و مالی دانشگاه فرهنگیان مطلوب نیست و این دانشگاه در طول سال با دریافت میانگین ترمی ۲۴۰ هزار تومان از هر دانشجو، امورات خود را می گذراند.

وی در پایان یادآور شد: با توجه به مشکلاتی که وجود دارد دانشگاه فرهنگیان برنامه هایی را در قالب بلندمدت و کوتاه مدت تدوین کرده است و امیدواریم با اجرایی کردن این برنامه ها راه توسعه و رشد این دانشگاه هموارتر شود.

در پایان عبدالمحمد زاهدی، استاندار کردستان به بازدید از قسمت‌های مختلف این دانشگاه پرداخت و از مسئولان دانشگاه خواست تا برای رشد این دانشگاه تلاش های بیشتری انجام دهند.