حسن یحیویسید جواد انگجی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی فرماندار شهرستان هریس سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – تبریز – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: این مجموعه دانشگاهی آمادگی ورود به پروژه احیای دریاچه ارومیه را دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، سید جواد انگجی ظهر دوشنبه در جلسه با اعضای انجمن مردم نهاد نجات دریاچه ارومیه با اشاره به حیاتی بودن بحث دریاچه ارومیه ولزوم تلاش های جدی برای احیای آن اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و مجموعه واحدهای دانشگاهی استان با دارا بودن بیش از پنج هزار استاد وعضو هیأت علمی تمام وقت، نیمه وقت و مدعو می تواند نقش موثری در این امر ایفا کند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: دانشکده های مختلف کشاورزی، علوم، فنی و مهندسی و علوم پزشکی واحد تبریز با پتانسیل قوی از نظر امکانات وهیأت علمی ظرفیت های بالقوه ای برای مشارکت در طرح احیای دریاچه ارومیه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی در پایان گفت: اقدامات ارزشمندی توسط نهادهای مسئول در خصوص نجات دریاچه ارومیه انجام گرفته و دانشگاه آزاد اسلامی نیز می تواند بخشی از امور مربوط به احیا نظیر انجام پروژه های تحقیقاتی را برعهده گیرد.

گفتنی است در این جلسه که تشکیل کمیته ای در واحد تبریز متشکل از اساتید دانشگاه و انجام کارهای علمی وتحقیقاتی و ارائه راهکارها در رابطه با موضوع احیا دریاچه از مهمترین خروجی های آن بود، اعضای انجمن مردم نهاد نجات دریاچه ارومیه با ارائه نظرات خود برنقش و اهمیت دانشگاه آزاد اسلامی و لزوم مشارکت آن در طرح احیای دریاچه تأکید کردند.