آیین اختتامیه نخستین دوره جایزه دکتر رضا داوری اردکانیسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – استاد فلسفه دانشگاه تهران گفت: جامعه ما علوم انسانی را به رسمیت نمی‌شناسد و به این علم اهمیت نمی‌دهد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، داوری اردکانی صبح امروز در مراسم سالگرد تاسیس پژوهشگاه علوم انسانی، گفت: جامعه ما نمی‌داند که علوم انسانی چیست و چه کاربردی دارد؛ بنابراین علوم انسانی را به رسمیت نمی‌شناسد.

وی خاطرنشان کرد: علوم انسانی برای ما جایگاهی ندارد این در حالی است که علوم انسانی به ما می‌آموزد چه فعالیت‌هایی را باید‌ انجام دهیم و یا چه تکنولوژی‌هایی باید به کشور وارد شوند.

این استاد فلسفه دانشگاه تهران تصریح کرد: علوم انسانی نیازهای کشور را مشخص می‌کند و راه‌های رفع این نیازها را به ما نشان می‌دهد.

داوری اردکانی تاکید کرد: گروه تاریخ دانشگاه هاروارد بزرگترین گروه آموزشی این دانشگاه است که این امر نشان‌دهنده توجه به علوم انسانی است.

وی گفت: به برکت انقلاب اسلامی دانش در ایران رشد پیدا کرده و ما در حال حاضر پزشکان، مهندسان، دانشمندان علوم پایه و علوم انسانی بسیار خوبی در کشور داریم.