1445854149468_43873.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه لرستان گفت: بودجه دانشگاه نسبت به سال‎گذشته ۲۷درصد رشد خواهد داشت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، خسرو عزیزی در جمع خبرنگاران، افزود: درسه ماه نخست سال‎جاری ۱۰ درصد بودجه دانشگاه تخصیص یافته و در سه ماه دوم ۲۶ درصد بودجه این دانشگاه تخصیص یافته است.

وی اظهار کرد: سال‎گذشته ۴۰ درصد بودجه دانشگاه تخصیص یافت و درصورت تخصیص کامل اعتبار دانشگاه لرستان، در سال‎جاری رشد بودجه نسبت به سال‎گذشته ۲۷ درصد خواهد بود .

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه بودجه تملک و دارایی این دانشگاه در سال‎جاری ۱۱۰ میلیارد ریال است، تصریح کرد: در این دانشگاه درسال ۹۲ بودجه پژوهشی چهار درصد بود اما در سال‎جاری به ۹٫۱ درصد رسیده است .

عزیزی اضافه کرد: در دانشگاه‎‏های برتر کشور از کل بودجه هزینه‎ای ۱۲ تا ۱۵ درصد صرف هزینه‎های پژوهشی می‎شود .

وی افزود: کتابخانه مرکزی این دانشگاه با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد ریال در پنج طبقه و با زیر بنای ۳۲۰۰ متر مربع تکمیل شد و به بهره‎برداری رسیده است .

این مقام مسئول اظهار کرد: خوابگاه دانشجویی حضرت رقیه(س) با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد ریال در چهار طبقه و زیربنای ۳۱۵۰ متر مربع با ظرفیت تقریبی ۳۶۰ نفر تکمیل شده است .

عزیزی یکی دیگراز پروژه‎های احداث شده این دانشگاه در سال‎جاری را احداث سازمان مرکزی دانشگاه لرستان در پنج طبقه و زیر بنای ۵۷۰۰ متر مربع عنوان و تصریح کرد: این طرح از محل درآمدهای اختصاصی دانشگاه لرستان تامین خواهد شد .

وی اضافه کرد: همچنین در این دانشگاه به دو مقوله ایجاد زیرساخت در راستای جذب هیات علمی و تجهیزات آموزشی مورد نیاز توجه ویژه می‎شود.

رئیس دانشگاه لرستان خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی در دانشگاه لرستان کاهش ۲۰ درصدی داشته است.

عزیزی با بیان اینکه پذیرش دانشجو در سال‎جاری در مقاطع ارشد و دکتری رشد ۱۰ درصدی داشته است، بیان کرد: در سال‎های اخیر رشد کمی مطلوبی در تحصیلات تکمیلی وجود داشته است و این در حالی است که رشد کیفی دانشگاه نیز در اولویت است .

وی با تاکید بر جذب هیات علمی با ویژگی‎های علمی برجسته، گفت: در حال حاضر ۳۶ دانشیار، پنج استاد تمام، ۲۵۷ هیات علمی در دانشگاه لرستان فعالیت دارند .