1446024781975_download.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بر گسترش سفرهای زیارتی دانشگاهیان به عتبات تاکید کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین داوود رنجبران، در دیدار با نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق، افزود: این سفرها باعث می شود که دانشگاهیان علاوه بر بهره مندی از معنویت زیارت و حضور در شهرها و حرم های مطهر، با دانشگاه ها واستادان و دانشجویان شهرهای مقدس عراق اشنا شوند.

وی افزود: این آشنایی باعث می شود تا دانشگاه ها و نظام آموزش عالی عراق را با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشورمان، مقایسه کنند و از ظرفیت علمی و اموزشی کشور بیشتر بهره ببرند.

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ، با بیان اینکه در سفرهای زیارتی، دانشگاهیان با مسائل اجتماعی و فرهنگی عراق آشنا می شوند افزود: ضروری است تا در کنار نگاه معنوی و معرفتی به سفرهای زیارتی استادان ودانشجویان، نگاه تمدنی و تاریخی هم داشته باشیم.

دکتر رنجبران همچنین بر لزوم برنامه ریزی برای برگزاری همایش ها مشترک با دانشگاه های عراق و همچنین بر برگزاری اردوهای دانشگاهی در قالب سفرهای زیارتی تاکید کرد.

وی به ظرفیت هیات های مذهبی در دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: می توان با ایجاد باشگاه استادان و دانشجویان زائر عتبات عالیات، از تجربیات سفر آنان بهره برد و در قالب این باشگاه برنامه های علمی فرهنگی و زیارتی را طراحی و اجرا کرد.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری هم در این دیدار، با بیان اینکه زمینه افزایش حضور استادان و دانشجویان در سفرهای زیارتی فراهم است، افزود: لازم است تا با کار کارشناسی و برنامه ریزی مناسب این سفرها به عنوان یک کار فرهنگی اثر گذار دیده شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج از کربلای معلا، حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی کار برای جوانان و دانشجویان را بسیار ارزشمند و شیرین دانست و افزود: در صورت افزایش سفرهای زیارتی دانشگاهیان به عتبات ،استادان و دانشجویان می توانند، مسائل و وضعیت عراق را از نزدیک ببینند و با وضعیت کشور عزیزمان مقایسه کنند و بیشتر به ویژگی ها، و قابلیت های کشورمان در مقایسه با کشورهای منطقه پی ببرند.