سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس سازمان امور دانشجویان از بودجه ورزشی سالانه ۴ میلیارد تومان دانشگاه‌ها خبر داد.

 

دکتر مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: پرداختن به ورزش دانشجویی مهم‌ترین راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی در بین این قشر است. هزینه کردن در بخش ورزش دانشگاهی سرمایه گذاری برای نشاط و سلامت دانشجویان است و در این زمینه مسئله هزینه مطرح نیست. 
دکتر صدیقی با اشاره به مشکلات فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی اظهار داشت: اجرای برنامه‌های ورزشی در دانشگاه‌ها در چارچوب ورزش همگانی، رقابت‌های منطقه‌ای، محلی، ملی و بین المللی دنبال می‌شود. خروجی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی مثبت بوده و ایران در بیست و هشتمین دوره مسابقات «یونیورسیاد» رتبه نهم را کسب کرد که حفظ و نگهداری این مقام سخت‌تر از به دست آوردن آن است. 
رئیس سازمان امور دانشجویان در پایان خاطر نشان کرد: هم اکنون بودجه ورزشی دانشگاه‌ها بسیار ناچیز و به طور کلی ۴۰ میلیارد ریال در سال است که با توجه به تعداد دانشگاه‌های کشور این بودجه تقریبا صفر است. از سوی دیگر رشد اعتبارات ورزشی در بخش دانشگاهی در سال آینده نسبت به امسال با توجه به منابع محدود دولت، بسیار ناچیز و حدود ۱۱ درصد است که باید برای تقویت هیئت‌های ورزشی تلاش شود.