0705-5.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  هیأتی علمی از دانشگاه علوم انسانی قرقیزستان با رئیس واحد علوم و تحقیقات دیدار و از فضاهای آموزشی، تحقیقاتی و مطالعاتی این واحد بازدید کردند .

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر علی عباسپور، رئیس واحد علوم وتحقیقات، با بیان اینکه فعالیت این واحد دانشگاهی بر تحصیلات تکمیلی متمرکز شده است تصریح کرد: بیش از ۷۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.

دکتر عباسپور به مراکز آموزشی و تحقیقات موجود در این مجموعه برای آماده سازی فضایی مناسب جهت فعالیت علمی دانشجویان اشاره کرد و گفت: برای رسیدن به مرزهای دانش و پیشرفت تکنولوژی نیازمند همکاری های بین المللی هستیم. براین اساس برقراری روابط علمی با سایر دانشگاه های دنیا را در دستور کار خود قرار دادیم.

رئیس واحد علوم و تحقیقات، از برقراری ارتباطات علمی و فرهنگی از جمله تبادل استاد و دانشجو، ایجاد فرصت مطالعاتی، برقراری دوره های پسادکتری و غیره استقبال کرد و گفت: برای گسترش همکاری های علمی با دانشگاه های منطقه و کشورهای همسایه اولویت خاصی قائل هستیم تا با این همکاری های دو و چندجانبه موجبات پیشرفت بیشتر کشورهای منطقه فراهم شود و بتوانیم معضلات و مسائل این کشورها را با همکاری دانشگاه های منطقه حل و فصل کنیم.

دکتر عباسپور به نقاط فرهنگی و تاریخی مشترک ایران و قرقیزستان اشاره کرد و ادامه داد : این نقاط مشترک بستر خوبی برای گسترش همکاری های علمی و فرهنگی میان دو کشور خواهد بود.

وی در پایان تاکید کرد: این نشست زمینه ساز عقد تفاهم نامه مشترک برای ورود به سطح علمی در جهت گسترش تبادلات علمی و فرهنگی شود.

دکتر موسایف عبدالله عنایتویچ رئیس دانشگاه علوم انسانی بیشکک قرقیزستان در این نشست گفت: دانشگاه بیشکک با ۱۰ هزار دانشجو در حوزه های علوم انسانی ، زبان شناسی، کامپیوتر ، زبان ، مدیریت و اقتصاد و… فعالیت های گسترده ای دارد.

وی گفت: این دانشگاه تمایل به گسترش همکاری های علمی و فرهنگی خود با کشورهای منطقه را دارد و به ۱۶ زبان زنده دنیا در این دانشگاه تدریس صورت می گیرد.

دکتر موسایف عبدالله به فرصت های مطالعاتی دانشجویان قرقیزستان در سایر دانشگاه های دنیا اشاره کرد و گفت: دانشجویان زبان شناسی ما به خصوص در رشته های زبان کره ای، ژاپنی و چینی برای تحصیلات تکمیلی به کشورهای مربوطه سفر می کنند.

رئیس دانشگاه بیشکک ادامه داد: کشور قرقیزستان در سال های ۱۹۹۵ میلادی و نیز ۲۰۰۲ میلادی به ترتیب میزبان روسای جمهوری سابق ایران بوده است .

وی به سفر اخیر رئیس جمهور قرقیزستان به تهران اشاره کرد وگفت : این سفر نقطه عطفی در روابط بین المللی دو کشور خواهد بود.

دکتر موسایف عبدالله تصریح کرد: در حال حاضر ایران در مقطع پر تحرکی از جنبه های علمی، تحقیقاتی و سیاسی قرار دارد و واحد علوم و تحقیقات، نقش برجسته ای در این تحرکات می تواند ایفا کند. بنابراین انگیزه فراوانی برای ما جهت گسترش ارتباطات علمی و تحقیقاتی با واحد علوم و تحقیقات وجود دارد.

دکتر فریبرز باقری رئیس دانشکده علوم انسانی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات در این نشست، به فعالیت ۱۶ گروه آموزشی ، ۱۶ رشته تحصیلی و در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری این دانشکده اشاره کرد و گفت: گروه های آموزشی ما شامل طیف گسترده ای از دانش علو انسانی است و اکثر اساتید این دانشکده از رتبه های عالی علمی در سطح فوق دکتری و پروفسوری برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه یکی از پر جمعیت ترین رشته های این دانشکده رشته روانشناسی است ادامه داد: در حال حاضر در حدود ۵۵۰۰دانشجو در دانشکده علوم انسانی و اجتماعی مشغول هب تحصیل هستند.

دکتر باقری در پایان تاکید کرد: دانشکده علوم انسانی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات ، تمایل به گسترش همکاری های علمی، تحقیقاتی و مطالعاتی با سایر دانشگاه ها جهان به خصوص دانشگاه های کشورهای همسایه دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، دکتر حمیدرضا غفارزاده مدیر امور بین الملل واحد علوم و تحقیقات نیز در پایان این نشست گفت: به زودی با امضاء یادداشت تفاهم نامه ای زمینه های استفاده از ظرفیت های دو دانشگاه میسر خواهد شد .

وی افزود: با همکاری سازمان ارتباطات اسلامی زمینه های استفاده بهینه از مرکز تحقیقات بین المللی اسلامی پیامبر اعظم (ص) فراهم می شود.