حوزه علوم اسلامی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر حوزه علوم اسلامی گفت: بیش از ۴ هزار دانشجو و فارغ‌التحصیل مراکز آموزش عالی برای تحصیل در حوزه‌های علوم اسلامی دانشگاهیان ثبت‌نام کردند که درمیان آنان۱۹۰ نفر دارای مدرک دکتری هستند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین روح الله حریزاوی گفت: در پذیرش جدید حوزه های علوم اسلامی در سراسر کشور، ۴ هزار و ۲۰۰  نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی ثبت نام کردند که نزدیک به ۲۰ درصد این افراد را دارندگان مدرک دکتری یا کارشناسی ارشد تشکیل می دهند که برخی از این افراد نیز از اساتید دانشگاه هستند.

وی با اشاره به استقبال دانشجویان به کسب معارف دینی افزود: با توجه به استقبال متقاضیان، تاکنون ۲ بار زمان ثبت نام تمدید شده به گونه ای که بیش از ۶۰ درصد ثبت نام کنندگان در ۱۴ روز گذشته ثبت نام کرده اند.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان افزود: ۸۱ درصد این افراد را دانشجویان مقاطع مختلف و ۱۹ درصد این تعداد را نیز دانش آموختگان تشکیل می دهند که ۴۱ درصد این افراد در رشته های فنی مهندسی و علوم پایه تحصیل کرده و دیگر افراد نیز دانشجو یا فارغ التحصیل در رشته های علوم انسانی، پزشکی و هنر هستند.

حجت الاسلام و المسلمین حریزاوی گفت: با اتمام مهلت پیش ثبت نام، تمامی متقاضیان جهت حضور در دوره پیش ترم، آزمون و مصاحبه دعوت شده و پس از موفقیت در مراحل نهایی پذیرش، فعالیت علمی و آموزش خود را از اول بهمن ماه آغاز می کنند.