سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی وزارت علوم از برداشتن گام‌هایی جدید به منظور ارتقای سطح تعامل مؤثر بین صنعت و دانشگاه خبر داد.

 

شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: رابطه دانشگاه با صنعت در حد انتظار مطلوب نیست و امیدواریم با سیاست‌های اتخاذ شده به صورت تدریجی این رابطه مطلوب فراهم شود یکی از مصادیق این سیاست‌ها مربوط به کاربردی کردن برنامه‌های درسی در مقاطع پایین‌تر و تقاضا محور کردن پروژه‌های تحقیقاتی در مقاطع بالاتر است که در هر دو مورد گام‌های جدی برداشته شده است.
وی افزود: هرچد که عملیاتی شدن این سیاست‌ها زمان می‌برد اما به هر حال بسترسازی لازم انجام شده و امیداوریم نتیجه‌اش را در آینده‌ای نه چندان دور احساس کنیم.
شریعتی نیاسر اظهار داشت: تقریباً‌ تمام برنامه‌های آموزشی که از ۲ هزار رشته مقطع هستند بررسی کردیم و آن دسته از برنامه‌های درسی که حداقل ۱۰ سال قدیمی می‌باشند را مورد بازنگری قرار دادیم البته با رویکرد کارآفرینی و کاربردی کردن رشته‌های فوق؛ همچنین در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در قالب آیین‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری زمینه‌ای را فراهم کردیم که بخشی از ظرفیت اساتید برای گرفتن پروژه به طرح‌هایی که موضوعش در تعامل با مراکز پژوهشی و تحقیقاتی کشور و صنایع تعریف شده باشد اختصاص یابد.
معاون آموزشی وزارت علوم در پایان خاطرنشان کرد: شرایط موجود مطلوب نیست به همین دلیل اقدام به برداشتن گام‌های جدید کرده‌ایم که معمولاً این گام‌ها زمینه ارتقای سطح تعامل مؤثر بین صنعت و دانشگاه را فراهم خواهد کرد و امیدواریم در آینده شاهد نتیجه مطلوب و خوبی باشیم.