1-2642.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  هزاران نفر از دانشجویان پرستاری و مامایی در انگلیس قرار است به دلیل کاهش بورسیه اختصاصی به این رشته‌ها دست به تظاهرات بزنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این دانشجویان به تصمیم دولت انگلیس جهت کاهش بورسیه تحصیلی رشته‌های پرستاری و مامایی و جایگزینی آن با وام‌های تحصیلی اعتراض کردند.

با این حال دولت انگلیس معتقد است این اقدام امکان می‌دهد تا تعداد بیشتری از پرستاران و ماماها آموزش ببینند و حمایت‌های مالی بیشتری دریافت کنند. در حال حاضر دانشجویان پرستاری و مامایی کمک هزینه تحصیلی سالانه‌ای را هنگام تحصیل دریافت می‌کنند که آن را باز نمی‌گردانند. همچنین لازم نیست شهریه بپردازند.

همچنین دولت انگلیس اعلام کرده است از آنجایی که مرکز خدمات سلامت ملی این کشور تنها میزان مشخصی را می‌تواند در سال صرف هزینه تحصیلی کند تعداد ظرفیت‌های موجود برای دانشجویان محدود می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از شبکه خبری بی بی سی، تغییر کمک هزینه‌های تحصیلی به وام، تحصیل در رشته‌های پرستاری و مامایی را هم ردیف دیگر رشته‌های دانشگاهی کرده و ۸۰۰ میلیون پوند در سال صرفه جویی می‌شود.