1450277412785_amin khosroshahi-10.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه هنر با اشاره به کمبود شدید بودجه این دانشگاه از رایزنی دانشگاه هنر با وزارت علوم و سازمان مدیریت برای افزایش بودجه خبر داد.

دکتر غلامرضا اکرمی در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر اینکه بودجه دانشگاه هنر در وضعیت خوبی قرار ندارد، گفت: یکی از دلایل این مسئله این است که بودجه دانشگاه هنر در سالهای گذشته به طور کامل تخصیص داده نشده است. از طرف دیگر نگاهی که در تامین بودجه در سطح وزارتخانه و سازمان مدیریت و برنامه ریزی وجود دارد بر اساس سرانه دانشجویی است که این مسئله به دانشگاه هنر لطمه وارد می‌کند.

وی افزود: سرانه‌ای که به رشته‌های هنری تخصیص داده می‌شود بسیار پایین است. بیشترین سرانه مربوط به رشته‌های فنی و مهندسی است. در صورتی که رشته‌های هنری دو برابر رشته‌های فنی و مهندسی هزینه دارد. زیرا همه دروس اصلی رشته‌های هنری عملی هستند که نیازمند بودجه بیشتری هستند.

رئیس دانشگاه هنر با اشاره به فضایی که دانشجویان رشته هنر به آن نیازمندند اظهار کرد: دانشجویان هنر به فضای بیشتری نسبت به دانشجویان رشته‌های دیگر نیازمندند. برای مثال دانشجوی رشته نقاشی باید دارای حداقل دو متر فضای خالی در اطراف خود باشد تا بتواند اثری را که نقاشی می‌کند از فاصله دو متری مشاهده کند.

دکتر اکرمی از رایزنی دانشگاه هنر با سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت علوم خبر داد و گفت: طبق رایزنی‌هایی که با سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت علوم انجام شد و این دو نهاد شرایط دانشگاه را دیدند تا حدی متقاعد شدند که سرانه بیشتری در اختیار دانشگاه هنر قرار دهند اما شرایط باید فراهم شود.

وی در ادامه در مورد بودجه جاری دانشگاه هنر گفت: در حال حاضر بودجه دانشگاه حدود ۳۵ میلیارد است.

رئیس دانشگاه هنر با اشاره به بودجه عمرانی دانشگاه نیز اظهار کرد: علاوه بر بودجه جاری دانشگاه هنر با کمبود شدید بودجه عمرانی نیز مواجه است. تنها یک سوم از باغ ملی که اکنون در اختیار دانشگاه قرار دارد قابل استفاده بوده و سه چهارم دیگر آن به مرمت و بازسازی برای تبدیل عملکرد نیاز دارد. از طرف دیگر این باغ ثبت ملی بوده و مرمت آن هزینه زیادی خواهد داشت.

دکتر اکرمی با اشاره به زمین‌هایی که در استان البرز به دانشگاه هنر اختصاص دارد، گفت: زمین‌هایی که در استان البرز قرار دارند برای ایجاد پارک علم و فناوری و تاسیسات ورزشی در نظر گرفته شده‌اند اما این اهداف نیز نیازمند بودجه فراوانی است که متاسفانه فعلا در اختیار ما قرار ندارد. ما این مسائل را به مجلس شورای اسلامی نیز منتقل کردیم و امیدواریم به خواسته ما پاسخ داده شود.