1434450983731_tm.jsp.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سال جاری برای اولین بار در سه دهه گذشته اعتبار بخشی تمام موسسات آموزشی از جمله بیمارستان های آموزشی در دست انجام است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه کویر، دکتر باقر لاریجانی در حاشیه برگزاری نشست روسا و معاونان دانشگاه های علوم پزشکی در کلان منطقه هشت کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: برخی از اقدامات جدید مانند مجازی‌سازی جلوه کشوری خوبی در حوزه پزشکی پیدا کرده است.همچنین برای بین‌المللی سازی همکاری‌های خوبی انجام شده است.

لاریجانی در مورد اهداف برگزاری این نشست‌ها گفت: بر اساس سیاست‌ها، مسئولان جمهوری اسلامی توصیه موکدی دارند که آموزش را به صورت منطقه‌ای ببینیم و دانشگاه‌ها را به طرف ماموریت گرایی سوق دهیم. بنابراین قطب‌ها مشخص شد که امروز نشست منطقه هشت کشور در حوزه آموزش پزشکی کشور برگزار شده است.

وی بیان کرد: منطقه هشت کشور یکی از مناطق بزرگ کشور است که شاید یک پنجم جمعیت کشور را در خود جا داده و خوشبختانه بعد از انقلاب اسلامی این منطقه پیشرفت خوبی داشته است. تعداد زیادی دانشکده و دانشگاه در این مجموعه داریم و ده‌ها دانشکده مختلف در این منطقه سامان داده شده است. بیشتر از ۱۵۰۰۰ گروه دانشجوی پزشکی در این منطقه داریم و خوشبختانه در این منطقه دانشگاه‌های علوم پزشکی هر کدام نقش‌های خوبی را می‌توانند ایفا کنند.

معاون آموزشی وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشگاه کرمان می‌تواند نقش‌های ملی داشته باشد و نقش‌های بین‌المللی ایفا کند. برخی از ماموریت‌های کشوری را در حوزه پیشبرد اهداف آموزش به دانشگاه‌های کرمان و منطقه کلان هشتم کشور سپرده شده است و برخی از ماموریت‌های آموزشی مانند رتبه‌بندی دانشگاه‌ها با کمک دانشگاه کرمان انجام می‌دهیم. در چند هفته گذشته رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حوزه آموزش برای سال گذشته اعلام شده است.