1445348011739_rostami.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه پیام نور کشور گفت: واگذاری دانشگاه پیام نور به بخش خصوصی صحت ندارد و اینگونه صحبتی مطرح نیست.

“علی اصغر رستمی ابوسعیدی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، با اعلام این خبر گفت: دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی است و برای اینکه بخواهد به بخش خصوصی واگذار شود باید دولت تصمیم بگیرد که برای این واگذاری تاکنون هیچ تصمیمی گرفته نشده است و جای هیچ نگرانی نیست.

وی افزود: البته برخی از رسانه‌ها به این موضوع پرداختند و صحبت از انحلال قسمتی از دانشگاه را داشتند که اعلام می‌کنیم این موضوع به هیچ عنوان صحت نداشته و آن را تکذیب می‌کنیم.

رییس دانشگاه پیام نور کشور در خصوص جمعیت دانشجویی این دانشگاه بیان کرد: این دانشگاه در زمانی بیش از یک میلیون نفر جمعیت دانشجویی داشت ولی به دلیل افت جمعیت دانش آموزی افت جمعیت دانشجویی داشتیم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور از نظر کمی رشد بسیار خوبی داشته افزود: ما باید روی مسایل کیفی این دانشگاه توجه کنیم که در این راستا طرح آمایش آموزش عالی در شورای انقلاب فرهنگی در دست بررسی است.

رستمی ابوسعیدی بیان کرد: زمانی که این طرح تصویب شود دانشگاه پیام نور هم بر اساس همان تصمیم عمل و حرکت می‌کند.

رییس دانشگاه پیام نور کشور خاطر نشان کرد: اکنون با توجه به کاهش تعداد دانشجویان باید از محل های مختلف مانند شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد درآمد زایی داشته باشیم تا جایگزین کمبود دانشجو و شهریه شود.

وی ادامه داد: به شهریه متکی بودن کافی نیست و حتما باید از طریق شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد و قرارداد با بخش های مختلف مانند صنعت و کشاورزی تعامل و درآمد زایی داشت که اینها می‌تواند فوایدی برای دانشگاه به وجود آورد.

رییس دانشگاه پیام نور در خصوص عضویتش در شورای سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی گفت: تشکیل این شورا کار بسیار خوبی است و دانشگاه پیام نور در این شورا یک ماموریت ویژه دارد که با سایر دانشگاه ها متفاوت است که ان‌شاءالله امیدواریم بتوانیم در راستای آن ماموریتی که برای دانشگاه تعریف شده است حرکت کنیم.

رستمی ابوسعیدی در پایان با تاکید بر اینکه به دنبال ساماندهی و ایجاد رشته‌های مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد برای این دانشگاه هستیم تصریح کرد: از اهداف این شورا تصمیم گیری اساسی برای رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری است.