احمد واعظی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: طلبه‌ای که با مخاطب شناسی بهترین محتوا را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد در عرصه تبلیغ فضای مجازی موفق تر است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر‏، حجت الاسلام احمد واعظی ظهر پنج‌شنبه در سومین نشست گروه‌های تبلیغ نوین که با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی و جمعی از طلاب در سالن همایش غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد‏، اظهار داشت: ذوق و سلیقه طلاب برای تبلیغ در عرصه فضای مجازی و فضای حمایتی دفتر تبلیغات برای رشد و شکوفایی این نوع تبلیغ جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به این که یکی از عوامل موفقیت آمیز در تبلیغ فضای مجازی اتقان محتوایی است، بیان داشت: مخاطب شناسی عاملی مهم در تبلیغ در عرصه فضای مجازی است و طلبه‌ای که برای انتخاب مطالب خود مهارت دارد و با شناسایی مخاطب بهترین انتخاب را در ارائه محتوا داشته باشد می‌تواند در عرصه تبلیغ نوین موثر و موفق‌تر باشد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم عنوان کرد: در حوزه بازرگانی برای فروش برخی کالاها صاحبان آن با مخاطب شناسی و پیوسته نظرسنجی‌های متفاوتی انجام می‌دهند تا به هدف خود‏ و فروش کالا دست یابند.

وی ادامه داد: همین عمل را گروه‌های افراطی تبلیغی نیز انجام می‌دهند به گونه‌ای که برای هر مخاطب با شناسایی شخصیتش بسته‌های تبلیغی را ارائه می‌دهند و با نشان دادن سایت‌ها و کلیپ‌هایی وی را به عمل مورد نیازشان ترغیب می‌کنند.

گروه‌های افراطی با مخاطب شناسی به عملیات انتحاری ترغیب می‌کنند

حجت الاسلام واعظی افزود: در فضای مجازی گروه‌های افراطی برای این که فردی را به مرحله انجام عملیات انتحاری برسانند از مخاطب شناسی استفاده می‌کنند.

وی ابراز کرد: وقتی که در فضای مجازی کسی پنج هزار فالوور دارد می‌توان متوجه شد که آنها چه ذائقه‌هایی را می‌پسندند و از این رو برای آن افراد کار تبلیغی موفقیت آمیزی را ارائه داد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: جنس دو تبلیغ نوین و سنتی مشترک است فقط مصداق و مهارت در این باره متفاوت است.

وی ابراز داشت: اگر مبلغ به خداوند توکل کند و صبر و حوصله فراوانی در عرصه تبلیغ نوین داشته باشد به مراتب می‌تواند موفق‌تر باشد.