untitled.bmp سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس مرکز فناوری اطلاعات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با بیان اینکه آموزش مجازی در حوزه علمیه خواهران، سابقه بیش از ۱۰ ساله دارد، از تشکیل  ۸ هزار کلاس آنلاین خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، علی طائی‌زاده بعدازظهر پنجشنبه در نشست مشترک دبیر شورای عالی فضای مجازی با مدیران حوزه‌های علمیه خواهران اظهار داشت: حوزه‌های علمیه از نظر زیرساختی شبکه یکپارچه‌ای دارند که این شبکه در ۴۷۰ نقطه ایجاد شد.

وی با اشاره به پراکندگی مدارس علمیه در استان‌های کشور، گفت: از نظر فناوری اطلاعات در ۲۴ حوزه کاری بیش از ۵۵ هزار طلبه و استاد از بستر سیستم‌های اطلاعاتی در حوزه‌های علمیه کشور استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه حضور طلاب در فضای مجازی کمرنگ است، اظهار داشت: شبکه کوثرنت با توجه به ضرورت حضور طلاب در فضای مجازی ایجاد شده و طلاب خواهر در دوره تحصیلی ۵ ساله می‌توانند آمادگی لازم را برای حضور در فضای مجازی کسب کنند.

به گفته رئیس مرکز فناوری اطلاعات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، علاوه بر ایجاد شبکه اجتماعی، خدمات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی از طریق این درگاه‌ها به خواهران طلبه داده می‌شود.

طائی‌زاده با اشاره به تشکیل کمپین شهادت آیت‌الله نمر توسط طلاب خواهر، گفت: در مدت دو روز بیش از ۳ هزار مطلب در هشتک آیت‎الله نمر در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه آموزش مجازی در حوزه علمیه خواهران، سابقه بیش از ۱۰ ساله دارد، افزود: ۸ هزار کلاس آنلاین برگزار شده و بیش از ۴ هزار کاربر آنلاین داریم و ۱۰ هزار طلبه و استاد در این فضا مشغول بودند.

به گفته طائی‌زاده، ۱۸۰ درس الکترونیک ارائه شده که مورد استقبال و درخواست موسسات دیگر قرار می‌گیرد.

وی کوثربلاگ را سامانه طلاب خواهر برای وبلاگ نویسی دانست و تاکید کرد و افزود: ۶ هزار وبلاگ نویس فعال در این شبکه فعال هستند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه از تشکیل اتاق فکر مجازی و تربیت نماینده‌های سر تیم در استان‌های مختلف خبر داد و افزود: تاکنون بیش از ۹۰ کارگاه در ۲۱ استان برگزار شد.

طائی‌زاده به افتتاح مرکز داده اینترنتی امین در مهرماه امسال اشاره کرد و از رشد ۸ برابری کاربران شبکه کوثرنت در این مدت خبر داد.

وی در پایان افزود: با توجه به ظرفیت‎هایی که در قم وجود دارد و نقشی که مقام معظم رهبری از نظر پاکسازی فضای مجازی قائل بودند، نقش حوزه‌های علمیه و قم می‌تواند در این زمینه موثر باشد.