سعید پورعلی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – خرم آباد – معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با اشاره به قدمت فرهنگی لرستان گفت: این استان باید سهم جدی در رابطه حل مسائل فرهنگی کشور داشته باشد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، سعید پور علی ظهر چهارشنبه در جمع فعالان فرهنگی لرستان با تاکید بر لزوم ایجاد تعادل و کیفیت بین انواع قدرتها برای توسعه یافتگی و هم افزایی در کشور اظهار داشت: اگر بین قدرت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، دینی و اقتصادی نتوانیم تعامل و همگونی ایجاد کنیم به طور حتم کشور نمی تواند از سایر قدرتها برای توسعه و توسعه یافتگی استفاده کند.

وی با بیان اینکه اقدامات همواره از سوی دولت اجرا می شوند و کار تصدی گری امور را انجام می دهد گفت: همواره اقدامات در دولت به صورت تصدی گرانه بوده و این در حالیست که دولت باید کار سیاست گذاری را انجام دهد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در بخش دیگری از سخنان خود به قدمت فرهنگی و تمدنی استان لرستان اشاره کرد و گفت: قدمت فرهنگی و تمدنی این استان همواره در تاریخ و تمدن بشری برجسته بوده است.

پور علی با تاکید بر اینکه لرستانی ها باید به این قدمت و تمدن خود ببالند گفت: در حال حاضر به واسطه قدمت و تاریخ کهن لرستان بخشی از موزه ملی ایران به این استان اختصاص یافته است.

وی بیان داشت: در این راستا استان لرستان باید سهم جدی در مسائل فرهنگی و حل مسائل فرهنگی کشور باید داشته باشد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با اشاره به فعالیت این نهاد در کشور بیان داشت: این نهاد در حوزه رسانه کشور یک جریان پر قدرت بوده و همچنین برای رصد اقدامات فرهنگی و اجتماعی از نهاد پرقدرت افکار سنجی خود استفاده می کند.

پور علی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه دو هزار و ۶۰۰ پرسشنامه در رابطه با مسائل ریز و درشت کشور از سوی این مرکز در سطح کشور توزیع می شود گفت: ما این پرسشنامه ها را برای رصد موضوعات مختلف کشور توزیع می کنیم و نتایج حاصل از آنها را نیز در اختیار سطوح عالی کشور برای اطلاع از آنها قرار می دهیم.