d7cdb9ed-380d-4cdb-b2d7-984c5e4200a4.png

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی گفت: تقویت بدنه ایسپا از اولویت‎های ماست.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، محمد آقاسی در جمع معاونین و مدیران جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به طبیعت بکر این استان و مهمان‎نوازی مردم این دیار، افزود: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران در سال‎های اخیر زحمات بسیاری کشیده و خوشبختانه نتایج طرح‎های آن مورد استفاده حاکمیت، نخبگان، اندیشمندان، رسانه‎ها و مردم قرار گرفته است.

وی بیان کرد: مرکز افکارسنجی شعبه لرستان یکی از مراکز فعال و برتر ماست که قابلیت تبدیل شدن به الگو برای سایر شعب را دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اتکای به ایسپا در دولت وجود دارد، ادامه داد: مراکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی در اجرای طرح‎های سنجش سرمایه اجتماعی مردم ایران، نگرش مردم به آسیب‎های اجتماعی و موج سوم ارزش‎ها و نگرش‎های ایرانیان بسیار موفق عمل کرده‎اند.

آقاسی اظهار کرد: در اجرای طرح موج سوم ارزش‎ها و نگرش‎های ایرانیان، شعبه لرستان جزء شعب موفق بوده که البته برای رسیدن به موفقیت‎های بالاتر این شعبه باید تلاش بیشتری کند.

رئیس مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی اضافه کرد: توانمندسازی و تقویت بدنه مراکز افکارسنجی از اولویت‎های ماست تا طرح‎ها را با دقت بیشتر به اجرا برسانیم.

افتتاح باشگاه ملی پرسشگران ایسپا

رییس مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی گفت: روزانه ۲۶۰۰ پرسشنامه در مراکز ایسپا تکمیل می‎شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، محمد آقاسی در جمع اعضای مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به اینکه این استان مردمانی خونگرم و مهربان دارد، بیان کرد: ایسپای لرستان یکی از شعب برتر مراکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی است که حضور متعهدانه اعضای آن عمده دلیل موفقیت این مرکز است.

وی با بیان اینکه طرح‎های بسیار مهمی در مراکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی اجرا می‎شود، ادامه داد: طرح سنجش سرمایه اجتماعی مردم ایران، موج سوم ارزش‎ها و نگرش‎های ایرانیان و نگرش مردم به آسیب‎های اجتماعی و… از جمله این طرح‎ها بودند.

این مقام مسئول با بیان اینکه روزانه ۲۶۰۰ پرسشنامه در مراکز ایسپا تکمیل می‎شود، یادآور شد: فهم و درک افکار عمومی و نگرش مردم به موضوعات مختلف از وظایف ایسپا است که یکی از مراکز استراتژیک برای کشور محسوب می‎شود.

آقاسی اظهار کرد: مراکز ایسپای جهاد دانشگاهی افکار عمومی را درک و فهم می‎کنند و اصل امانت‎داری را در انجام کار خود رعایت می‎کنند.

رییس مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی با تأکید بر اینکه تقویت بدنه ایسپا برای ما بسیار مهم است و آن را در دستورکار قرار داده‎ایم، تصریح کرد: به همین خاطر توانایی پرسشگری برای مراکز ایسپا بااهمیت است چراکه گردآوری صحیح و دقیق اطلاعات خط مقدم هر پژوهش اجتماعی است.

وی افزود: ظرف یک ماه آینده باشگاه پرسشگران ایسپا به صورت ملی افتتاح خواهد شد و تمام پرسشگران کشور می‎توانند در آن عضو شوند تا از امکانات آموزشی نظیر آشنایی با طرح فنی نمونه‎گیری، فنون تعامل با مردم و… بهره‎مند شوند.

آقاسی اظهار کرد: با مراجعه به پایگاه اینترنتی ایسپا می‎توان از خدمات این مرکز افکارسنجی اطلاع پیدا کرد. در یک ماه و نیم گذشته روزانه یک خبر از داده‎های طرح‎های خویش‎فرمایی در این سایت کار شده است.

رییس مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه اردیبهشت ماه سال آینده نشست مدیران اجرایی مراکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی برگزار خواهد شد، اضافه کرد: این نشست فرصتی است تا اعضای مراکز ایسپا از کارگاه‎های توانمندسازی و آشنایی با فنون جدید پرسشگری و پژوهشگری بهره‎‏مند شوند.

وی با یادآوری اینکه ارزیابی مستمر مراکز ایسپا به دو شکل صورت می‎گیرد، خاطرنشان کرد: نتایج طرح‎های واگذار شده به مراکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی مورد استفاده حاکمیت، قوای مختلف و دولت قرار می‎گیرد و نقش بسزایی در کشور دارد.

آقاسی یادآور شد: در حال حاضر تجربه نشان داده است روش‎های کمی بهتر می‎توانند افکار مردم را نشان دهند ولی روش‎های کیفی عمق این درک را تعمیق می‎بخشند.

همچنین در این نشست آقای رفیعی، معاونت پژوهشی ایسپا حضور داشتند.