1446721893020_1 (10).JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: یکی از مهم ترین رویکردها برای تغییر و اصلاح ساختار فرهنگی جوامع، بهره گیری از ظرفیت هنر و هنرمندان است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس اجتماعی ایسنا، سید محمد مجابی معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در دنیای امروز، کیفیت زندگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: از این رو دولت ها و مردم هر جامعه تلاش می کنند تا با سلسله اقداماتی، کیفیت زندگی و سلامت آحاد جامعه خود را افزایش دهند.

وی افزود: محیط زیست یکی از اصلی ترین پارامترهای سنجش کیفیت زندگی و سلامت مردم هر کشوری است و همین مهم منجر به آن شده که بشر امروزی تمام توان خود برای حفظ و ارتقاء محیط زیست را به کار گیرد.

مجابی اشاره ای به فرامرزی بودن محیط زیست داشت و اظهار کرد: همین امر، شکل گیری کنوانسوین های بین المللی و منطقه ای و ایجاد عزم جهانی برای حل بسیاری از مشکلات محیط زیستی را در پی داشته است.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ضمن یادآوری تلاش های مردمی در کنار تلاش های دولتی برای بهبود وضعیت محیط زیست جهان، خاطرنشان کرد: رعایت عدالت بین نسلی و حفظ حقوق آیندگان، عزم جمعی برای فرهنگی سازی در حوزه محیط زیست و دعوت همگان به این موضوع ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر پیچیدگی ها و دشواری های کار فرهنگی، گفت: یکی از مهم ترین رویکردها برای تغییر و اصلاح ساختار فرهنگی جوامع، استفاده از ظرفیت هنر و هنرمندان است.

مجابی نگاه آرمان گرایانه و حس مسئولیت را از جمله مهم ترین ویژگی های اخلاقی هنرمندان برشمرد و افزود: همین ویژگی ها، شکل گیری حرکت های مدنی و اجتماعی از سوی هنرمندان را رقم می زند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: اقداماتی نظیر برگزاری جشنواره پوستر و عکس نفس های شهر، حضور و توجه بیشتر هنرمندان و آحاد جامعه در عرصه محیط زیست را به همراه دارد که بی شک افزایش آگاهی های عمومی در زمینه محیط زیست را نیز رقم خواهد زد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، مجابی ابراز امیدواری کرد: برگزاری این جشنواره و تداوم چنین اقداماتی، پیوند قوی تر محیط زیست، مردم و هنرمندان و در نهایت ارتقاء آگاهی و دانش زیست محیطی عموم جامعه، همچنین مشارکت بیشتر آن ها در حفظ محیط زیست را به همراه داشته باشد.