کرسی آزاد اندیشی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مجمع هیات حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی با حضور آیت الله علی اکبر رشاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، در جلسه ۱۱۲ مجمع هیات حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی محمدعلی کی‌نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام خسروپناه دبیر هیات و برخی از روسا و نمایندگان دانشگاه های علامه طباطبایی، تهران، شیراز، سیستان و بلوچستان، اصفهان و روسا و نمایندگان پژوهشگاه ‌های علوم و فرهنگ اسلامی و مطالعات آموزش و پرورش برگزار شد و درخصوص دستاوردهای همایش ‌های منطقه‌ ای در حوزه ترویج نظریه پردازی بحث و تبادل نظر شد.

در  ادامه این جلسه رئیس دانشگاه زاهدان گزارشی از روند برگزاری و دستاوردهای نشست منطقه‌ای هیات حمایت از کرسی‌های نظریه ‌پردازی در این دانشگاه ارائه کرد.

پس از ارائه این گزارش اعضا به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند، که تفکیک میان سخنرانی‌های علمی و کرسی‌های نظریه‌پردازی، کرسی‌های آزاداندیشی مقدمه ای برای کرسی‌های نقد و مناظره، توجه به ویژگی‌های فردی و شخصیتی افراد موفق در عرصه نظریه‌پردازی و فراهم کردن ساختارها و چارچوب‌های اجتماعی برای نظریه‌پردازی، نقد و مناظره از مهم ترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

آیت الله علی اکبر رشاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه گفت: برگزاری نشست‌های منطقه‌ای از اقدامات لازم و با ارزش در زمینه ترویج کرسی‌ها است.

وی افزود: در زمینه تشویق برگزاری کرسی‌ها، اعطای امتیاز بر الزام به اجرای کرسی توسط اعضای هیات علمی مقدم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان داشت: در زمینه برگزاری کرسی‌ها در حوزه‌های علمیه نیز به نظر می‌‌رسد از ظرفیت مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون استقلال حوزه‌های علمیه در اعطای رتبه‌ها و مجوزهای علمی باید بیشتر استفاده شود.

در بخش دیگری از این جلسه نیز مقرر شد همایش منطقه ‌ای آشنایی با کرسی‌ های نظریه پردازی، نقد و مناظره در قم برگزار شود.