1408770137689_amin khosroshahi-28.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر کل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان از اضافه شدن یک رای در شورای انضباطی موارد خاص مبنی بر ادامه تحصیل به شرط تعامل با مراکز مشاوره خبر داد و طبق این رای که در نهایت با نظر مراکز مشاوره صادر می‌شود برخی از دانشجویان به شرط تعامل با مراکز مشاوره می‌توانند ادامه تحصیل بدهند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر ابوالحسن ریاضی در نشست تخصصی تعامل مراکز مشاوره با شورای بررسی موارد خاص دانشگاه‌ها که صبح امروز در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد، با اشاره به نتایج یک بررسی انجام شده در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: ‌در این بررسی پنج بحران بزرگ کشور شامل بحران خانواده، بحران اشتغال، بحران آب، بحران مدیریت و بحران جمعیت مورد بررسی قرار گرفتند.

حاصل این بررسی نهایتا به رهبر معظم انقلاب اسلامی منتقل شده و جلسات ویژه‌ای با حضور ایشان برای طراحی ساز و کاری به منظور مدیریت این مشکل‌ها تشکیل شد و نهایتا قرار شد ساز و کارهایی برای مقابله با آسیب‌های مختلف طراحی شود.

وی با بیان اینکه این مسائل نمودهای کلانی در دانشگاه‌ها دارند، گفت: در همین راستا سعی می‌شود درس مهارت‌های زندگی مورد توجه قرار بگیرد تا دانشجویان با بحث مدیریت آشنا شده و آنرا یاد بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه مسائل جسمی و مسائل روحی و روانی با یکدیگر مرتبط هستند افزود: فقر حرکتی، مشکلات جسمی و مشکلاتی از این قبیل تبدیل به مسائل ذهنی می‌شود. به همین دلیل مشاوره و سلامت جسم یکپارچه شده و مشکلات با تعامل این دو مرکز مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مدیر کل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان در پایان با بیان اینکه تشخیص اینکه چه موضوعی باید به کمیسیون موارد خاص ارجاع داده شود، اهمیت زیادی دارد، گفت: دانشجویان گاهی نیازمند مدیریت مراکز مشاوره هستند نه اینکه به کمیسیون موارد خاص ارجاع داده شوند. در شورای انضباطی کمیسیون موارد خاص تنها برخی از مسائل مورد بررسی قرار می‌گیرد.