1443181445126_ohadi.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس سازمان حج و زیارت کشور گفت: تا این لحظه ۳۰۰ هزار دانشجوی متقاضی سفر به عتبات عالیات ثبت‌نام کردند که در مرحله اول برنامه‌ریزی برای اعزام ۵۰ هزار دانشجو انجام می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اوحدی در مراسم انعقاد تفاهم نامه سه‌جانبه سازمان حج و زیارت، بانک ملت و ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اعلام این مطلب اظهارکرد: نگاه جدی سازمان حج و زیارت، توسعه فعالیت‌ها در حوزه عتبات دانشجویی بوده و لازمه این توسعه فراهم کردن بستر لازم بود تا فرصت برای همه دانشجویان سراسر کشور فراهم شود. یکی از این راه‌ها کمک گرفتن از شبکه بانکی کشور به ویژه بانک ملت به عنوان شریک استراتژیک سازمان حج و زیارت بوده است.

رییس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: از جمله برکاتی که در سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری شاهد بودیم، حضور دانشجویان در حوزه زیارت عمره و عتبات بوده هرچند در سال‌های اخیر به دلیل محدودیت‌هایی که در عمره دانشجویی داشتیم، محدودیت‌هایی که عربستان ایجاد کرد، عمره خواهران لغو شد.

آغاز عملیات عتبات دانشجویی خواهران

اوحدی در ادامه خاطرنشان کرد: در حوزه عتبات، برای نخستین بار در تاریخ سازمان حج وزیارت عملیات اجرایی عتبات دانشجویی خواهران با تفاهم‌نامه امروز که بین بانک ملت، سازمان حج و زیارت و ستاد عمره دانشگاهیان منعقد شد، به صورت رسمی آغاز می‌شود.

راه‌اندازی سفرهای عتبات دانش‌آموزی

رییس سازمان حج و زیارت در ادامه اظهارکرد: این سازمان مصوبه‌ای داشته که براساس آن عملیات اجرایی عتبات دانش‌آموزی را راه‌اندازی کند و براین اساس تفاهم‌نامه‌ای نیز با مهندس کفاش معاون وزیر آموزش و پرورش امضاء شده است و در حال طی مراحل آن هستیم تا با کمک شبکه بانکی کشور پشتوانه راه‌اندازی سفرهای عتبات دانش‌آموزی را فراهم کنیم.

اوحدی افزود: امروز به دلیل شرایط خاص منطقه و حوادثی که رخ داده، شاهد تعلیق عمره هستیم، قطعا سیاست سازمان حج و زیارت توسعه سفرهای عتبات علیات است تا با حضور دانشجویان و دانش‌آموزان شاهد پیوند عمیق‌تر بین دو کشور ایران و عراق باشیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام فقیهی رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نیز در سخنانی اظهار داشت: در دوره سیزدهم اعزام عتبات دانشجویان بیشتر مشکل دانشجویان براساس نظرسنجی‌های انجام شده، مربوط به مساله وام بود این در حالی است که اگر وام در اختیار دانشجویان قرار گیرد، در دوران جوانی با استفاده از این سفرها، بیشتر با معنویات مأنوس خواهند بود.

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان تاکید کرد: در دوره دوازدهم اعزام دانشجویان به عتبات، ۷۵ درصد دانشجویان و در دوره سیزدهم ۷۴ درصد دانشجویان برای بار اول اعزام شده بودند. لذا مسئولان باید زمینه استفاده دانشجویان از این سفرهای معنوی را فراهم کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در ادامه دکتر رستگار مدیرعامل بانک ملت هم در سخنانی تاکید کرد: طی دو سال گذشته بانک ملت ۱۵ هزار میلیارد ریال وام ازدواج، ۲۲۹ میلیارد ریال برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، ۶۰۰۰ میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و ۳۰۰۰ میلیارد ریال برای وام خوداشتغالی، مشاغل خانگی و نیازهای ضروری در اختیار تقاضاکنندگان قرار داده، همچنین این بانک در ۲ سال گذشته ۶۳ مدرسه در نقاط محروم کشور ساخته و در اختیار آموزش و پرورش قرار داده و دو خوابگاه دانشجویی را در مرحله کلنگ‌زنی دارد.

مدیرعامل بانک ملت در ادامه خاطرنشان کرد: براساس تفاهم‌نامه‌ای که امروز منعقد شد، ۲۵ هزار دانشجوی متقاضی سفر به عتبات عالیات هر کدام یک میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند و برای دریافت این تسهیلات می‌توانند با دریافت یک معرفی‌نامه از سازمان حج و زیارت و ثبت‌نام در سایت بانک ملت و معرفی یک ضامن، در کوتاه‌ترین مدت وام سفر به عتبات را در اختیار بگیرند. بازپرداخت این وام در مدت ۱۸ ماه و با کارمزد ۴ درصد خواهد بود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در پایان این مراسم، تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان حج و زیارت، بانک ملت و ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با حضور مهندس اوحدی، دکتر علی رستگار و حجت‌الاسلام و المسلمین فقیهی منعقد شد.