سومین المپیاد علمی طلاب سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – برنامه امتحانات آموزش غیرحضوری حوزه‌های علمیه سراسر کشور در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۵- ۹۴ اعلام شد.

حجت‌الاسلام محمدعلی محبی، مسئول اداره آموزش غیرحضوری حوزه‌های علمیه در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در فرصت زمانی که برای ثبت نام آموزش غیرحضوری اعلام شده بود حدود ۳ هزار طلبه ثبت نام کرده‌اند.

وی اضافه کرد: امتحانات آموزش غیرحضوری از سه شنبه ۱۱ اسفند ۹۴ تا جمعه ۱۴ اسفند در ۳۳ استان کشور برگزار می‌شود.

به گفته حجت‌الاسلام محبی، این آزمون شامل دروس فقه، اصول، تفسیر، فلسفه، رجال و درایه است و طلاب پایه‌های ۷ تا ۱۰ در آنها شرکت خواهند کرد.

مسئول اداره آموزش غیرحضوری حوزه‌های علمیه در مورد تغییری که امسال در شیوه برگزاری آزمون ایجاد شده، اظهار داشت: در سال‌های قبل طلبه‌ها می‌توانستند با مراجعه به محل‌های غیر تحصیل در امتحانات شرکت کنند ولی امسال هر طلبه باید فقط به کد محل تحصیل خود مراجعه کنند.

بر اساس اعلام اداره آموزش غیر حضوری، حضور در امتحانات پایان نیمسال اول برای کلیه طلاب عضو آموزش غیرحضوری الزامی است و در صورت غیبت و یا انصراف سرجلسه امتحان، نمره صفر منظور خواهد شد.

طلبه مجاز است فقط در امتحان دروسی که در سامانه نجاح انتخاب کرده شرکت کند و در غیر این صورت برگه‌های امتحانی تصحیح نخواهد شد.

دروس فقه، اصول و فلسفه که امتحان آنها دوقسمتی است عنوان «بخش۱» به معنای محدوده قسمت اول و عنوان «بخش۲» به معنی محدوده قسمت دوم در جدول مشخص شده است.

برای شرکت در جلسه امتحانی ارائه کارت ورود به جلسه به همراه کارت شناسایی معتبر الزامی است. به همراه داشتن هر گونه کیف، کتاب، جزوه و تلفن همراه در جلسه امتحان ممنوع است.

طلاب لازم است حداقل ۲۰ دقیقه قبل از شروع امتحان در جلسه حاضر باشند و برای هر گونه سؤال پیرامون امتحانات آموزش غیرحضوری به تابلوی اعلانات پنل شخصی مراجعه و یا با مدیریت استان محل تحصیل تماس بگیرند.