n00011562-b.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کردستان بر مسئله تقریب در دانشگاه‌های استان تاکید کرد و گفت: استان‌هایی مانند کردستان که هر دو مذهب تسنن و تشیع در آن با هم زندگی می‌کنند باید بیش از سایر استان‌هامسئله تقریب را موردتوجه قرار دهند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، حجت الاسلام محمدعلی شیخ الاسلامی، در دومین جلسه شورای برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌های کردستان، اظهار کرد: با توجه به هجمه دشمنان در برابر فرهنگ ایرانی و اسلامی و تحت تاثیر قرار گرفتن دانشجویان، فعالیت های فرهنگی در دانشگاه‌های استان باید پررنگ تر شود.

وی افزود: در جلساتی که برای دانشجویان در مقاطع مختلف برگزار می شود، دانشجویان در جلسات روانشناسی و جامعه شناسی بیشتر حضور می یابند بنابراین باید از این جلسات بهره گرفته و مفاهیم و برنامه های دینی را بیشتر ترویج کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کردستان عنوان کرد: برای رونق بخشی به برنامه های دینی و همچنین مفاهیم قرآنی تاکنون اقدامات زیادی صورت نگرفته است در حالی که باید این مسائل بر فضای دانشگاه ها حاکم شود.

وی تصریح کرد: متخلق، متدین و انقلابی بودن باید از ویژگی‌های یک دانشجو باشد و سنجش دانشجویان با این ویژگی‌ها نیازمند تحقیق و بررسی است.

حجت الاسلام شیخ الاسلامی بر مسئله تقریب در دانشگاه‌های استان تاکید کرد و افزود: استان هایی که هر دو مذهب تسنن و تشیع در آن با هم زندگی می کنند باید بیش از سایر استان ها این مسئله را مورد توجه قرار داده و برنامه های تاثیرگذاری در این زمینه تهیه کنند.

وی با اشاره به اینکه بودجه زیادی به حوزه فرهنگی اختصاص داده نمی شود، خاطرنشان کرد: باید با حداقل هزینه ها اقداماتی در حوزه فرهنگی انجام شود که دارای بیشترین تاثیرگذاری باشند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کردستان در پایان یادآور شد: پژوهش ‌هایی که در دانشگاه های استان انجام می شود، باید به ارائه برنامه و عملی کردن آنها منجر شود.