1431155570254_139208270946095501561293.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دکتر میرزاده تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به یک مرجع و مأمن اشتغالزایی، برای فارغ التحصیلان کشور تبدیل شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، رییس دانشگاه آزاد در اجلاس هیات های امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی به منظور تصویب بودجه استان ها در سال ۱۳۹۵ و برنامه ششم توسعه برای استان ها با خیرمقدم به اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه،با بیان اینکه تا پایان سال ۹۶ حدود ۲۰هزار عضو هیأت علمی تمام وقت به مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی افزوده خواهد شد، گفت: بر این اساس، دانشگاه آزاد اسلامی به یک مرجع و مأمن اشتغالزایی، برای فارغ التحصیلان کشور تبدیل شده است و تا پایان خرداد ۹۵ بیش از نصف این تعداد در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی جذب شده و می شوند.

میرزاده تأکید کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی، جذب اعضای هیأت علمی تمام وقت، تجهیز دانشگاه، توسعه کیفی، تجهیز طرح ساها و توسعه اقتصاد دانش بنیان با جدیت در دانشگاه آزاد اسلامی دنبال می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه علیرغم حاشیه سازی برخی رسانه ها درخصوص رشته های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: خوشبختانه تا به امروز ۹۵هزار نفر در مقطع دکتری تخصصی و ۳۸۲هزار و ۴۰۰ نفر برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کرده اند که مطابق معمول سال گذشته است.

وی افزود: البته زمان ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی تا ۱۶ دی ماه تمدید شده و این احتمال وجود دارد که تعداد متقاضیان بیشتر شود.

رییس دانشگاه آزاد تاکید کرد: در این جلسه مقرر شده برنامه بودجه سال ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه بررسی و گزارشی از عملکرد این استان در بودجه سال ۱۳۹۳ و برنامه های در دست اجرا سال ۱۳۹۴ ارائه شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وجود ۲ هزار و ۸۵۵ دانشگاه در ایران، گفت: از این تعداد ۵۰۵ دانشگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سما است، به عبارتی دیگر دانشگاه آزاد اسلامی با ۲۳۰۰ دانشگاه در رقابت است بنابراین باید با کیفیت گرایی وضعیت خود را ارتقا دهد.

وی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۱۳۹۵ آغاز می شود و تا سال ۱۳۹۹ ادامه دارد، گفت: برنامه توسعه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس آمایش سرزمینی در ۳۱ برش استانی تنظیم شده و به شورای عالی انقلاب فرهنگی تقدیم شده است.

دکتر میرزاده تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مقید به برنامه ریزی های اصولی است چرا که بدون برنامه ریزی جامع و همه جانبه امکان تحقق اهداف میسر نمی شود.

وی با اشاره به یکی از سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی برای جذب اعضای هیات علمی، گفت: در جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی، فارغ التحصیلان دانشگاههای دولتی نیز مدنظر است، چرا که اعتقاد ما بر این است که یک دانشگاه برای توسعه علمی نمی تواند محدود به اعضای هیات علمی خود باشد و باید با دانشگاههای دیگر ارتباط قرار کند.

اجرای طرح ساها در دانشگاه آزاد می تواند موجب صرفه جویی ارزی برای واحدهای دانشگاهی شود

دکتر میرزاده در ادامه با اشاره به طرح سامانه آزمایشگاه های همکار دانشگاه آزاد اسلامی( ساها) ، گفت: ساها با دارا بودن ۷۶۰۰ آزمایشگاه و ۳۴۰۰ کارگاه، درواقع یک آزمایشگاه بزرگ ملی است که که هیچ محدودیتی حتی برای دانشجویان غیر دانشگاه آزاد اسلامی نیز وجود ندارد.

وی تاکید کرد: نرم افزار سامانه این طرح نیز توسط دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه نوشته شده است که جای تقدیر دارد.

دکتر میرزاده افزود: اجرای طرح ساها در دانشگاه آزاد اسلامی می تواند موجب صرفه جویی ارزی در کشور و باعث درآمد زایی برای واحدهای دانشگاهی شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ مقرر شده که ۳۰ درصد از کل دانشجویان کشوردر مقاطع تحصیلات تکمیلی باشند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خوشبختانه در این زمینه پیشرو بوده و تا پایان سال ۹۴ به این مهم دست می یابد و نسبت تعداد دانشجویان، به افق چشم انداز ۱۴۰۴ می رسد.

دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه در جذب هیأت علمی بسیار موفق عمل کرده است

دکتر میرزاده تأکید کرد: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه از واحدهایی است که در جذب هیأت علمی بسیار موفق عمل کرده است.

وی با بیان اینکه باید تا پایان سال ۹۶، ۴۰درصد از درآمدهای دانشگاه از محل هایی غیر از شهریه به دست آید، گفت: اگر بخواهیم دانشگاه اثربخشی موثری در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه داشته باشد، باید با صنعت، جامعه و اقتصاد کشور مرتبط باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به مسئولان واحدهای دانشگاهی استان کرمانشاه تأکید کرد: باید در سال آینده ۲۰درصد درآمدهای واحدها از محل هایی غیر از شهریه به دست آید.

توسعه شرکت های دانش بنیان و طرح شفا با جدیت در واحدها پیگیری شود

میرزاده با بیان اینکه توسعه شرکت های دانش بنیان و طرح شفا از کارهای اصلی دانشگاه است، اظهار داشت: باید برای این دو امر در واحدها اعتبار ویژه ای گذاشته و با جدیت پیگیری شود.

دکتر میرزاده همچنین با اشاره به طرح شفای دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در اجرای طرح شهرک های فناوری دانشگاه آزاد اسلامی کلیه موارد علمی، پژوهشی، تجاری، صنعتی و خدماتی و مسکونی در نظر گرفته شده همچنین پیش بینی شده که در این اراضی برای اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه نیز مسکن ساخته شود.

وی با اشاره به دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در حال حاضر ۲۲۰هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر و بسیجی فعال در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند که دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی ۷۴درصد از دانشجویان شاهد و ایثارگر کل کشور را شامل می شوند. همچنین دانشگاه آزاد اسلامی به دانشجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امام خمینی (ره) تسهیلاتی از جمله تخفیف ۲۰ درصدی شهریه قائل می شود.

میرزاده با بیان اینکه در دو سال پیش تعداد زیادی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی زیان‌ده بودند، گفت: در این دو سال، تعداد این واحدها بسیار کم شده و امیدواریم ظرف دو سال آینده نیز واحدهای زیانده دانشگاه آزاد اسلامی به حداقل برسند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بتواند در توسعه علمی و پژوهشی جامعه نقش موثری ایفا کند.

لازم به ذکر است بودجه استان کرمانشاه از حیث درآمد و هزینه ۱۲۰ میلیارد تومان و از حیث منابع و مصارف بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان مورد تایید اعضای هیات امنای این استان قرار گرفت. همچنین سند توسعه واحدهای دانشگاهی استان مبتنی بر آمایش سرزمینی و برنامه ششم استان با اصلاحاتی تصویب شد و مقرر شد اصلاحاتی که مدنظر جلسه بود در کمیسیون دائمی هیات امنای استان مطرح شود، تایید کمیسیون دائمی هیات امنا به منزله مصوبه هیات امنا باشد و به استحضار اعضای هیات امنا برسد.

گزارش عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه

در ابتدای این جلسه، دکتر قنبری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه با ارائه گزارشی از عملکرد واحدهای استان، گفت: این استان دارای ۹ واحد و مرکز دانشگاهی، ۳۱هزار و ۴۳۶ دانشجو، ۴۹۷ عضو هیأت علمی تمام وقت است و نسبت استاد به دانشجو در این استان یک به ۳۰ است.

وی با اشاره به کلیات اطلاعات دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: تعداد فارغ التحصیلان این استان از ابتدا تاکنون ۶۳هزار و ۶۸۷ نفر بوده و مساحت کل واحدها و مراکز آموزشی استان حدود ۵ میلیون مترمربع است.

قنبری همچنین گزارشی درخصوص وضعیت تک تک واحدها و مراکز دانشگاهی استان درخصوص تعداد دانشجو، تعداد هیأت علمی و نسبت استاد به دانشجو ارائه داد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه با ارائه گزارشی از عملکرد حوزه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی این استان گفت: افزایش تعداد رشته های دکتری تخصصی از ۴ رشته به ۳۲، افزایش تعداد رشته های کارشناسی ارشد از ۳۹ رشته به ۸۴ رشته، کسب مجوز تأسیس و راه اندازی رشته کارشناسی پرستاری و علوم آزمایشگاهی، جذب ۸۵ عضو هیأت علمی با مدرک دکتری تخصصی و… از جمله فعالیت های صورت گرفته در حوزه آموزش استان است.

وی با بیان اینکه جذب هیأت علمی در استان کرمانشاه با جدیت پیگیری می شود، اظهار داشت: طی فراخوان های سالهای ۹۲، ۹۳ و ۹۴ افراد زیادی که جزو فارغ التحصیلان نمونه کشوری بوده اند، به عنوان هیأت علمی جذب واحدهای استان شده اند.

وی افزود: کسب مجوز و تأسیس مرکز رشد واحدهای فن آور دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، کسب مجوز و تأسیس مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی گیاهی، همکاری با سازمان مرکزی در راه اندازی پرتال ساها و اقدام در راستای شرکت دانش بنیان برگاب ازجمله فعالیتهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه در سال گذشته بوده است.

دکتر قنبری اقدامات انجام شده دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه درخصوص سامانه ساها را برشمرد و گفت: همکاری با سازمان مرکزی درخصوص سامانه ساها، چاپ کتابچه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی، افتتاح حساب مستقل مربوط به سامانه ساها توسط تمام واحدها و مراکز استان، ثبت ۴۰ کارگاه و ۹۴ آزمایشگاه و ۹۷۶ تجهیزات و بیش از ۲۲۸ خدمات در سامانه ساها ازجمله اقدامات انجام شده در این زمینه است.

وی همچنین گزارشی درخصوص وضعیت پیشرفت طرح شهرک های فناوری آزاد (شفا) و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه ارائه داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه، توسعه رشته های پیراپزشکی، راه اندازی کلینیک پزشکی، توسعه رشته های هنری و ساخت دانشکده هنر، راه اندازی شرکت های دانش بنیان، تقویت هرم هیأت علمی، تقویت بُعد فرهنگی و معنوی کارکنان، دانشجویان و اساتید و توسعه زیرساخت های ورزشی را ازجمله مأموریت های دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه برشمرد.