دندانپزشکی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: از بستر دانشگاه علوم پزشکی مجازی برای تربیت نیروهای حدواسط ارائه دهنده خدمات سلامت استفاده می شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر باقر لاریجانی افزود: وزارت بهداشت تربیت نیروهای حدواسط به منظور توسعه ارائه خدمات سلامت را به عنوان یکی از برنامه های اصلی خود دنبال می کند و برای این کار از بستر دانشگاه علوم پزشکی مجازی بهره برداری می شود.

لاریجانی یادآور شد: در راستای توسعه خدمات سطح اول و پیشگیرانه سلامت دهان، از بستر دانشگاه علوم پزشکی مجازی به منظور تربیت دانشجو در مقطع کاردانی سلامت دهان استفاده می شود.

وی خاطرنشان کرد: توسعه آموزش علوم پزشکی مجازی و تربیت نیروهای حدواسط از محورهای مهم برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی هستند که هر یک می توانند زمینه های مناسبی را برای بهبود ارائه خدمات سلامت فراهم آورند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: دوره کاردانی سلامت دهان از بهمن ماه سال ۹۴ با ظرفیت پذیرش ۹۲۰ دانشجو در دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور راه اندازی می شود و باتوجه به فعالیت دانشگاه علوم پزشکی مجازی بخش عمده ای از دروس این دوره می تواند به صورت مجازی ارائه شود.

وی ابراز امیدواری کرد این دوره با همکاری و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مجازی و دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی برگزار شود و از تجربیات حاصله در تربیت سایر نیروهای حدواسط نظام سلامت استفاده شود.