علی مویدیسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: مراکز علمی و دانشگاهی در بحث پیشگیری از مواد مخدر جایگاه برجسته‌ای دارند.

به گزارش خبرنگارمهر، سرتیپ دوم پاسدارعلی مؤیدی صبح امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی بین دانشگاه خوارزمی و پلیس مباره با مواد مخدر ناجا گفت: در عصر حاضر پلیس جمهوری اسلامی، پلیس منحصر به فردی است که در ابعاد مختلف درحال توسعه است.

وی ادامه داد: پلیس مبارزه با مواد مخدر طوری طراحی شده که بتواند با اقدامات علمی بخش اعظم آسیب‌های وارده از مواد مخدر را کاهش دهد و مراکز علمی در بحث پیشگیری از مواد مخدر جایگاه برجسته‌ای دارند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا افزود: همکاران ما مبارزه در زمینه مواد مخدر را با نگاه علمی رصد می‌کنند بنابراین ضرورت دارد که با مراکز علمی و دانشگاهی همکاری داشته باشیم.

وی ادامه داد: پلیس مبارزه با مواد مخدر ساختار منحصر به فردی دارد. برخی از کشورها تلاش می‌کنند از ساختار ما و تجربه ما استفاده کنند و حتی از آن الگو بگیرند. ما بانک تجربه خوبی در این زمینه داریم و از نظر علمی گام‌های بلندی را برداشته‌ایم و از نظر آموزشی یکی از کشورهایی هستیم که به خیلی از کشورها از جمله کشورهای آفریقایی و آسیایی سرویس آموزشی ارائه می‌کنیم.

وی ادامه داد: مواد مخدر بسیار پیچیده است به طوری که در گزارشی که روسیه در زمینه ارایه می داد به مواد مخدر نانو اشاره کرد که وارد آن کشور شده است دیگر این موارد با چشم مسلح دیده نمی‌شود و نیاز دارد که همکاری با بخش‌های علمی گسترده‌تر شود تا بتوان این بحث را کنترل و آسیب‌های ناشی از آن را کاهش داد.

مویدی با بیان اینکه نقش مراکز علمی و دانشگاهی در این زمینه بسیار برجسته است افزود: ما باید تلاش کنیم از ظرفیت و استعداد مراکز علمی و دانشگاهی استفاده کنیم تا بتوانیم خدمات بهتری را ارائه دهیم.

وی در ادامه به فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز خلاء‌های قانونی داریم که روز گذشته مرکز فوریت های فضای سایبری ایجاد شد و از امروز کار خود را شروع کرده است. فعالیت دراین زمینه ها به جز مجهز شدن به ابزار علمی ممکن نیست و این ضرورت همکاری و استفاده حداکثری مراکز علمی و دانشگاهی را نشان می دهد.