حوزه علمیه مشهد سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشهد- علما، اساتید و طلاب حوزه علمیه مشهدصبح یکشنبه در اجتماعی اعتراض آمیز در محل دانشگاه علوم رضوی جنایات آل سعود را محکوم کردند و با مشت های گره کرده فریاد زدند شیخ النمر راهت ادامه دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، در تجمع اعتراض آمیزی که روز یکشنبه در محکومیت جنایت آل سعود و اعدام روحانی مبارز شیخ النمر در دانشگاه رضوی مشهد صورت پذیرفت طلاب و اساتید حوزه علمیه خراسان اقدام رژیم آل سعود را محکوم کردند و بر این نکته تاکید کردند که ریختن خون این روحانی مبارز موجب بیداری بیشتر می شود.

طلاب حوزه علمیه مشهد در این مراسم با سر دادن شعار «راهت ادامه دارد» و «مرگ بر آل سعود» خشم و انزجار خود را از اقدام رژیم عربستان نشان دادند.

«شیخ النمر» تنها قربانی جنایات آل سعود نیست

در این تجمع اعتراض امیز یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه شیخ باقر النمر، تنها قربانی این دستگاه و نظام فاسد نیست بیان کرد: آل سعود در جریان مناسک حج و فاجعه منا نیز  نشان داد که لیاقت ندارد.

وی با اشاره به اینکه دنیای اسلام و به ویژه شیعیان از عربستان تا هندوستان عزادار به شهادت رسیدن این عالم بزرگوار هستند، خاطرنشان کرد: مذهب تشیع به پیروی از حضرت اباعبدالله الحسین از ابتدای تاریخ در مقابل ظلم مقاومت کرده و فریاد هیهات من الذله سرداده است و این راه تا آخر ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ، آل سعود جنایت‌های فراوانی را علیه اسلام و مسلمین مرتکب شده است، اظهار داشت: به شهادت رساندن روحانی شیعی، آیت الله شیخ نمر یکی از این فجایع این دست نشانده استکبار در مقدس ترین مراکز دینی مسلمانان است.

وی با تأکید بر اینکه شیعیان آیات مبارزه و جهاد را از مکتب حسینی آموخته اند و آیت الله شیخ نمر نیز از شاگردان این مکتب است، تصریح کرد: همانگونه که ظالمان پیش از این از بین رفتند، آل سعود نیز در زباله دان تاریخ دفن خواهد شد.

خون شیخ النمر موجب بیداری می شود

حجت الاسلام محمدهادی عبدخدایی در جمع معترضان بیان کرد: اطمینان دارم این خون به ناحق ریخته شده این عالم شیعی، عربستان را بیدارتر می‌کند و شیعیان مظلوم این کشور را که از حقوقشان محروم هستند، از چنگال رژیم منحوس آل سعود نجات خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه همانگونه که خون امام حسین دنیا را زنده کرده است، خون پیروان ایشان نیز اینگونه خواهد بود، خاطرنشان کرد: ان شاء الله فرزندی از خاندان ائمه اطهار(علیهم السلام) بر می‌خیزد و این خون‌های به ناحق ریخته شده را پیگیری و دنیا را متوجه عظمت اسلام و شیعه خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه امرو فریاد الله اکبر امام حسین(ع) در قطیف به گوش می‌رسد، افزود: امام خمینی(ره) نیز سال‌ها در زندان‌ها و تبعید به سربردند تا اینکه توانستند پرچم جمهوری اسلامی را برپا دارند و اگر تاکنون نامی از تشیع در ایران اسلامی و جهان اسلام مانده است، به واسطه خون‌های شهدایی است که در طول تاریخ برای احیای این مذهب بر زمین ریخته شده است.

حجت الاسلام والمسلمین عبدخدایی با اشاره به اینکه در طول تاریخ شهدای زیادی همچون کمیت، شاعر اهل بیت(علیهم السلام) و سعید بن جبیر از بزرگان شیعه در راه تعالی مذهب تشیع فدا شده‌اند، اظهار داشت: یقین داریم که رژیم آل سعود همانند حاکمان خبیث و ظالم گذشته به درک واصل خواهند شد.

وی با تأکید براینکه در اینگونه وقایع آنچه برای ما مهم است، اجرای احکام الهی در کشورمان و سایر کشورهای اسلامی در پرتوی خون این بزرگان است، ابراز داشت: این عالمان در مسیر احیا و تعالی مکتب تشیع کشته شدند تا مکتب اسلام و اهل بیت(علیهم السلام) اجرا شود.

اعدام به جرم دفاع از عدالت

این استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه شیخ نمر در این سال‌ها تنها به دفاع از عدالت و حریت در عربستان پرداخته است، ادامه داد: این روحانی متعهد و مجاهد خواستار احیا و احترام به قبور ائمه بقیع، به رسمیت شناختن مذهب تشیع و اصلاح کتب درسی این کشور بود که به عنوان تروریست و محارب دستگیر و به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه سازمان‌های دفاع از حقوق بشر، زمانی که یک فرد خاطی و مجرم در ایران به مجازات می رسد، فریاد نقض حقوق بشر سر می دهند اما در اینگونه فجایع مهر سکوت بر دهانشان می خورد، تصریح کرد: به شهادت رسیدن شیخ نمر، کشتن فرهنگ است و باید توسط اینگونه سازمان‌های مدعی حقوق بشر محکوم شود.

این استاد حوزه علمیه افزود: اطمینان داریم این خون به ناحق ریخته شده این عالم شیعی، عربستان را بیدارتر می‌کند و شیعیان مظلوم این کشور را که از حقوقشان محروم هستند، از چنگال رژیم منحوس آل سعود نجات خواهد داد.

این استاد حوزه علمیه وظیفه همه طلاب و روحانیان را اجرای همه جانبه تعالیم اسلام دانست و خاطرنشان کرد: عزت کنونی اسلام به واسطه خون شهیدان است و باید برای رسیدن به اهداف عالیه اسلام مقاومت کنید و مشکلات اخلاقی را که در جامعه کنونی ظهور یافته با بیان خودتان اصلاح کنید و در مقابل این تهاجمات فرهنگی بایستید.

وی خطاب به آل سعود گفت: هر چقدر هم که قدرت داشته باشید، همانند هارون الرشید که از خلفای بزرگ بنی عباس بوده، در بدترین شرایط به مرگ دچار خواهید شد و این قصرها و اموال و دارایی و قدرت‌های پوشالی شما از بین خواهد رفت و به زباله دان تاریخ خواهید پیوست.