1451805632140_45992.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه لرستان گفت: در حال حاضر محوطه سازی مقابل کتابخانه مرکزی، دانشکده دامپزشکی و خوابگاه تازه تاسیس این دانشگاه در حال انجام است که امید می‌رود تا پایان امسال به سرانجام برسند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، جعفری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه متاسفانه در دانشگاه لرستان سرانه فضای آموزشی کمتر از میانگین کشوری است، اظهار کرد: در حال حاضر این سرانه در دانشگاه لرستان ۶٫۹ متر مربع بوده و این درحالیست که این رقم در تمام دانشگاه‌ها ۱۰ متر مربع است.

وی با اشاره به استاندارد سرانه فضای آموزشی درسایر دانشگاه‌ها، بیان کرد: استاندارد سرانه فضای آموزشی برای دانشجویان گروه علوم انسانی ۱۰ متر مربع، علوم پایه ۱۲ متر مربع، کشاورزی و دامپزشکی ۱۷ متر مربع و فنی و مهندسی ۱۴ متر بوده که در مقایسه با این میانگین، سرانه فضای آموزشی دانشگاه لرستان رقم بسیار ناچیز است.

معاون دانشگاه لرستان با بیان اینکه اعتبارات عمرانی دانشگاه لرستان در سال ۹۴، شش میلیارد تومان بوده است، گفت: با معاونت اداری مالی و دیگر مسئولان وزارت علوم در راستای صدور ماده ۲۱۵ دو پروژه عمرانی در دانشگاه لرستان رایزنی‌هایی انجام و سبب شد که تاکنون ۱۰ درصد یعنی ۶۰۰ میلیون تومان از این اعتبار تخصیص یابد.

وی اضافه کرد: امیدمی‌رود با قول سازمان مدیریت تا پایان امسال بخش دیگری از اعتبار باقی‌مانده به دانشگاه لرستان اختصاص یابد.

جعفری با بیان اینکه ظرف هفته آینده وضعیت اختصاص اعتبارات عمرانی دانشگاه لرستان در سال ۹۴ مشخص می‌شود، افزود: همچنین چهار میلیارد تومان، اعتبار محوطه‌سازی و خرید تجهیزات دانشگاه لرستان بوده که ۱۰۰ درصد آن تخصیص یافته است.

وی یادآور شد: در حال حاضر محوطه سازی مقابل کتابخانه مرکزی، دانشکده دامپزشکی و خوابگاه تازه تاسیس این دانشگاه در حال انجام است که امید می‌رود تا پایان امسال به سرانجام برسند.

معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه لرستان یادآورشد: چنانجه بخشی از اعتبار محوطه سازی دانشگاه لرستان باقی بماند پروژه حصارکشی این دانشگاه آغاز خواهد شد.

جعفری با بیان اینکه طول حصار کشی دانشگاه لرستان هشت کیلومتر است،گفت: اجرای این مهم نیازمند اختصاص سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار است و بر اساس قول معاون اداری مالی وزارت علوم قرار شده است سال آینده اعتبار مناسبی به این پروژه اختصاص یابد.